Täna saab Araabia Ühendemiraatides avalöögi tänavune Furusiyya FEI Nations Cup hooaeg

Veidi enam, kui viis kuud enne Rio Olümpiamänge, saab avalöögi tänavune Furusiyya FEI Nations Cup hooaeg, mis annab rahvuskoondistele ideaalse võimaluse katsetada oma vormi enne aasta augustikuus toimuvat aasta tippsündmust. Käesoleval nädalal peetakse kaks esimest etappi, millest esimene toimub täna Emiraatides Al Ainis, teine homme Ühendriikides Ocalas.

Tänavune Rahvuste Karika hooaeg on neljas Furusiyya poolt toetatav hooaeg, takistussõidu Rahvuste Karikas tähistab aga juba 107. hooaega. Tänavu peetakse osavõistlusi kuues regioonis, kusjuures osalevad 46 rahvuskoondist. Meile lähematest naabritest on osalemas Soome ja Venemaa. Tiitlikaitsjana asub võistlustulle Belgia. Finaal peetakse selgi aastal Barcelonas ja seda septembrikuus.

Al Ani etapil osaleb 11 rahvuskoondist, Furusiyya punkte koguvad siiski vaid kolm Lähis-Ida regiooni võistkonda ehk Katar, Araabia Ühendemiraadid ja Saudi Araabia. Antud etapp on muide Lähis-Ida ainukeseks ja kaks kolmest tagavad pääsu sarja finaali. Mullu võitis Katar Saudi Araabia ees, tänavugi ennustatakse just nende kahe pääsemist finaali. Samas sport on ettearvamatu ning oma võimalused on kindlasti ka Emiraatide takistussõitjatel.

Ühendriikides Ocalas asuvad starti Kanada, Ühendriikide, Mehiko, Salvadori koondised, kes jagavad Põhja-Ameerika regiooni punkte. Neid assisteerivad Austraalia, Kolumbia, Iirimaa ja Uus-Meremaa koondised. Mullust Ocala võitu püüavad kaitsta iirlased, kelle koondises on esindatud Ühendriikides baseeruvad Iirimaa takistussõitjad. Põhja-Ameerika liigas peetakse kolm etappi, finnali pääsevad kaks parimat koondist. Ühendriikide võistkond on esindatud väga tugevas koosseisus – McLain Ward, Beezie Madden, Lauren Hought, Laura Kraut ja Todd Minikus, mis teeb nad kodumurul kindlasti suurfavoriidiks.

Euroopas alustab Furusiyya sari aprilli lõpus, mis Lummenis asuvad starti esimese divisjoni koondised. Teine divisjon alustab nädal hiljem, 6. mail, Austrias Linzis.