Täna saab lõpplahenduse sari Tartumaa Talvekarikas

Täna saab lõpplahenduse juba mullu alanud takistussõidusari Tartumaa Talvekarikas. Luunja finaalis osalevad kõik sarja hetkeliidrid.

Möödunud aasta 5. novembril Luunjas alanud ja samas ka täna lõppevas sarjas on peetud arvestust kolmel eraldi tasemel – 100/105 cm, 110/115 cm ja 125/130 cm. Iga sportlane sai osaleda ühes arvestuses, kusjuures koondtulemuses kajastuvad kolm paremat etappi ja finaal. Viimases jagatakse punkte koefitsendiga 1.5.

Kõrgeimat arvestust juhib enne finaali napi eduga Urmas Raag (GKG), kes kogunud 46 punkti. Vaid punktiga jäävad möödunud nädalavahetusel Varssavis mitmed head sõidud teinud Raagist maha teist kohta jagavad Kullo Kender (Tartumaa) ja Rainer Hõim (Tartumaa). Järgnevad jäävad juba rohkem kui kümne punkti kaugusele.

Pingeline on heitlus ka keskmisel tasemel, kus Kristi Luha (Tartumaa) edestab samuti vaid punktiga teist kohta hoidvat Gea Kiudorfi (Pärna). Kolmandana läheb keskmisel tasemel finaali kahel etapil osalenud ja mõlemad võitnud Maria Popova (Vaikla), kellel kogutud 40 punkti Luha 48 ja Kiudorfi 47 vastu. Madalaimal tasemel on vahed veidike suuremad, kuid arvestades finaali koefitsenti, pole sealgi veel asjad selged. Juhib 52 punkti kogunud Ann-Inger Kari (Viljandimaa), teine on 47 punktiga Melissa-Marion Amiel (Viljandimaa) ning kolmas 43 punktiga Kelly Uuk (Liivimaa).