Täna saab Oslo Horse Show-ga alguse takistussõidu Lääne-Euroopa MK-liiga hooaeg

Kui Kesk-Euroopa ja mõneski teises liigas on takistussõidu MK-hooaeg juba lõppemas, siis tugeivamas, Lääne-Euroopa, liigas see alleas algab. Esimene etapp on kavas eile alanud Oslo Horse Show raames.

Maailma Karikavõistlused on oma olemuses mõeldud sisevõistlusena ning seetõttu on loogiline, et hooaeg just praegu alguse saab. Meil ja mõnest teises vasemas liigas on erandina lubatud MK-etapp viia läbi välitingimustes. Lääne-Euroopa liigas on juba mitmendat hooaega kõikide võistluste tasemeks CSI5*-W minimaalse auhinnafondiga 500 000 eurot. Oslo etapp on juba aastaid avaetapiks. Juba nädala pärast kogunevad Lääne liiga parimat Helsingisse sealsele Horse Show-le. Edasi liiguvad etapid järgnevalt: 4. november Lyon (Prantsusmaa), 11. november Verona (Itaalia), 18. november Stuttgart (Saksamaa), 9. detsember Genf (Šveits), 23. detsember London Olympia (Suurbritannia), 30. detsember Mechelen (Belgia), 20. jaanuar Leipzig (Saksamaa), 27. jaanuar Zürich (Šveits), 10. veebruar Bordeaux (Prantsusmaa) ja 17. märts s´Hertogenbosch (Madalmaad).

Lääne-Euroopa liigast pääseb suurde finaali, mis seekord toimub 24.-28. aprillini, 2013.a. Lõuna-Rootsis Göteborgis, pääseb 18 sportlast.