Täna selgitatakse kestvusratsutamise Euroopa Meister

Täna selgub Prantsusmaal Floracis Euroopa Meister kestvusratsutamises. Start anti 4.30 varahommikul ning pärast 160 km läbimist on tiitlivõitja teada.

Rada koosneb ühest suurest ringist, mis on jagatud kuueks etapiks, kulgedes Lõuna-Prantsusmaa võrratute mägede ja orgude vahel. Rada katsetati kindluse mõttes juba 2010. aastal 171 ratsaniku poolt, kindlustamaks, et see sobib EMi läbi viimiseks. Väga huvitavat videotutvustust kogu teekonnast saab vaadata siit: http://www.160florac.com/endurance/trail/trail-in-video.php

Läbitava teekonna koostamisel on silmas peetud kestvusratsutamise traditsioonilisi väärtusi: vastupidavust, spordi eetikat, hobuse tunnetamist ja lugu pidamist tema vaimsest ning füüsilisest heaolust.

Kehtiv Euroopa Meister Maria Alvarez Ponton superhobusel Nobby on kestvusratsutamises esimene sportlane, kes hoiab korraga nii Euroopa kui Maailmameistri tiitlit. Flaracis püüab ta mõistagi kulda kaitsta.

Käesolevad meistrivõistlused toimuvad 14ndat korda ning naasevad Floraci 25 aastat pärast seda, kui esimene EM seal peeti (1984). Sellega on Florac ainuke võistluspaik, kus kestvusratsutamise EM on toimunud kaks korda. Uuendusena on tänavuste võistluste raames, mis tegelikult algasid juba teisipäeval, kavas ka teisi võistlusklasse rahvuslikul tasemel ja 2-3aastastele noorhobustele (Local Breeding Competition Orientation Endurance).

EM toimub iga kahe aasta tagant ning on alati olnud maailmale avatud, mis tähendab, et välja antakse kaks komplekti medaleid – Euroopa Meistrivõistluste ja avatud klassi omad. Kestvusratsutamine on FEI kõige kiiremini arenev spordiala, vahemikus 2000-2010 on rahvusvaheliste võistluste arv kümnekordistunud.

Hobumaailm.ee andmeil on võistlust vaatama sõitnud kestvusratsutajad Anne ja Heigo Rohtla, kellega loodame võistlusjärgselt juttu teha. Tulemused toome teieni esmaspäeval, kuid kel endal suurem huvi, võib jälgida võistluse kodulehekülge: http://www.160florac.com/