Perila Dressage Touri Grand Prix võitis Justina Vanagaite

Justina Vanagaite ja Nabab. Foto: Anett Jaadla.

Maailmakarika etapil olid võistlustules 11 paari, kelle seast kolm esindasid Eestit: Dina Ellermann hobustega Donna Anna ja Finalist ning  Jevgenia Kask Savchenko ja Landy’s Akvarel. Eestlannadele olid konkurentsi pakkumas sportlased Leedust, Rootsist ja Soomest. Aga kõigest järjekorras.

Päeva alustasid taas noorhobused. Ilmataat peaaegu halastas sportlastele ja suurem sadu jäi varasemasse hommikusse. Eilsega võrreldes muudatusi paremusjärjestuses ei toimunud. 6-aastaste hobuste klassi võitis soomlanna Heidi Elomaa Santoradol (74,4%), jättes teisele kohale Kenry Kikkase Donna Victorial (71,6%). 7-aastaste hobuste klassi võit kuulus Siiri Kyröle hobusel Kyro Hot Sway (74,472%), teine koht Sara Maattola-Lindholmile Rockingtonil (69.943 %).

Võistluspäeva jätkasid juuniorid. Pet City auhindadele toimunud võistlusklassi esikolmik kuulus Soome ratsasportlastele. Napi 0,2%-ga võitis Anni Plith hobusel Hera’s Zolando (67.353%), jättes teisele kohale Coco Roine Kameol (67.108%). Neile hingas kuklasse Mila Pietarila Hestegaardens Michellinil (66.667%). Parima eestlasena lõpetas auhinnalisel viiendal kohal eilne võitja Lisette Kivro Evento D-l (66.177%).

Intermediate I võit läks samuti Soome, selle viis endaga kaasa Essi Hiidensalov Notholmens Linzanol (66.323%). Teise koha saavutasid Sophia Backlund ja Pippi (65.539%) ning kolmanda eile võitja Justina Vanagaite Salanol (65.196%). Parima eestlasena saavutas auhinnalise viienda koha Dina Ellermann hobusel Jerry Red Von Seeder (63.578%).

Ratsapood.ee auhindadele toimunud lasteklassi võitsid ülekaalukalt Patricija Baranovska ja Licenciado JF (73.950%). Teise koha võitis tubli sõidu teinud Paula Johanna Vilu kogenud Vencedoril (69.375%). Kolmandale kohale jõudis Iida-Maria Koponen Ben Hur III-l (68.775%). Ratsasaapad.ee oli võistlustel kohal müügitelgiga ning pakkusid kõike vajalikku kinnastest ratsasaabaste ja frakkideni.

Päeva oodatuimaks klassiks oli kahtlemata Enko AS auhindadele toimunud maailmakarika etapi esimene osavõistlus. Koolisõidu MK-etapil jäi teistele püüdmatuks Justina Vanagaite Nababil (70.435%). Nemad olid ka ainsad, kes ületasid 70%-i künnise. Tugeva sõiduga saavutas teise koha eestlastelegi tuttav Natalie Oldfors Mickey M-l (69.370%). Kolmanda koha hõivas kodupubliku suureks rõõmuks Dina Ellermann Donna Annal (68.022%). Nii nagu tulemustest on näha, on vahed tulemuste vahel väga väikesed ja homme võib võita ükskõik kes. Tutvu Enko AS tootevaliku ja teenustega nende kodulehel.

Helena Kaal ja Cassander. Foto: Anett Jaadla.

House of Horses Helsinki auhindadele, mis tekitasid võistlejate seas omajagu elevust, toimunud noorte ratsanike klassi võidu viis koju peaaegu veatu sõidu teinud Helena Kaal (66.559%). Teise koha saavutas Läti ratsanik Sintija Elizabete Apsite Rhadamanthusel (65.618%) ning kolmanda Johanna Similä Mein Freundil (64.971%).vAuhinnalisele neljandale kohale jõudis veel Rose Marie Skjoldby Rosinantel (64.882%).

Päevale panid punkti poniratsanikud. Lubteci, kellest lähemalt saate lugeda nende kodulehelt,  auhindadele toimunud klassi võitis ülekaalukalt Lisette Kivro Mc Gregor J-l. Paar sõitis välja kõrge tulemuse 69.640%. Teine ja kolmas koht läksid Soome, vastavalt ratsanikele Iida-Maria Koponen Carambal (67.883%) ja Veera Vesto lapilisel United Coloursil (66.712%).

Lisette Kivro ja McGregor J. Foto: Anett Jaadla.

Suured tänusõnad kõikidele toetajatele, kes aitasid kaasa tänase võistluspäeva teoks teha! Suured tänud ka võistluste fotograafile, kes hoolimata ilmast, on vapralt kõiki võistlejaid pildile püüdnud. Anett Jaadla fotosid saate tellida tema kodulehelt – https://anettjaadla.smugmug.com/