Täna tähistab juubelit armastatud treener Alla Gladõševa

Alla Gladosheva @ Eesti Meistrivoistlused 2015 Foto: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Eesti koolisõidu vaieldamatu tipptreener Alla Gladõševa tähistab täna oma 55. juubelit ning sel puhul on soovivad talle südamest õnne kõik endised ja praegused õpilased ning kolleegid.

1975. aastal legendaarse treeneri Mihhail Fadejevi käe all Tondi Ratsabaasis ratsutamist alustanud Alla on tänaseks küll aktiivse võistluskarjääri ise seljataha jätnud, kuid võib kindlalt väita, et enamik Eesti paremaid koolisõitjaid võlgneb täna oma saavutuste eest suure tänu just Allale. Tema tuntuimad õpilased on näiteks Dina Ellermann, Diana Pruks, Tiina Kuusmann, Grete Hussar, Helena Kaal, Berit Pihlak jpt.

Alla käe all treenib Ratsaneti andmeil hetkel 25 võistlussportlast, kuid ei ole vist võimalik üles lugeda, kui paljudele ta igakuiselt külalistreenerina abi on osutanud. Huvitav on märkida, et kui tänavu astus Saku Suurhallis GP tasemel üles 6 Eesti võistluspaari, siis kõiki neid aitas selleks tasemeks ette valmistada just Alla Gladõševa.

Alla kuulus Eesti koolisõidukoondisse juba paar aastat pärast seda, kui ta ratsutama hakkas. Ta on mitmekordne Eesti meister nii noorte- kui ka seenioride klassis, tegutsenud kohtunikuna ja treenerina, kusjuures valitud mitmel korral Eesti parimaks treeneriks.

Alla Gladosheva, Diana Pruks – ROYAL POKEMON @ Eesti Meistrivoistlused 2015
Foto: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Kolleeg Merle Männik (kes ise ütleb enda kohta, et ta on treenerina Alla õpilane) võtab paari lausega kokku, mida Alla Eesti ratsaspordile tähendab: „Ta on Eesti ratsaspordis tõeline leid, kel on omadusi, mida tänapäeval järjest harvem kohtab – ülim distsiplineeritus ja spordile suunatus, väga sihipärane treener, kes kannab endas suurt võistlusspordile vajalikku vaimsust, ent on seejuures piisavalt diplomaatiline ning suudab igat oma õpilast arendada just neile jõukohaselt. Alla suur pluss on seegi, et ta omab praktilisi oskusi hobust ette valmistada, kuna on ka ise GP tasemel edukalt võistelnud.“

Eesti koolisõidu mänedžer Eva-Maria Vint-Warmington lisab juurde, et Alla on loonud oma koolkonna eesti koolisõidus – sellise, mis ühendab vanemaid vene koolkonna  traditsioone uuemate Euroopa suundadega. Ning tema uskumatu energia ja järjepidevus on toonud meie koolisõidumaailma tõusu nii seeniorides kui ka noortespordis.

Palju palju õnne, Alla!

Dina Ellermann – DONNA ANNA, Alla Gladosheva @ 5.08.2018, Baltic Dressage League Estonia 2018
© Foto: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com