Tänades horseshow korraldajaid ja kaasosalisi

Tänaseks on esimesed emotsioonid saanud võimaluse settida ja on paras aeg möödunud nädalalõpu osas igaühel isiklik tagasivaade teha. Olid sa Saku Suurhallis sportlane, tallimees, korraldaja, vabatahtlik, ametnik, toetaja või külaline, igaühel tekkis kindlasti oma sisetunne ka seekordsest üritusest.

Kuigi üheltpoolt oli tegemist juba kaheksanda horseshow-ga, siis minule tundub küll iga kord kogu üritus piisavalt uus ja värske. Sellel aastal julgen aga väita, kirjutati Eesti ratsaspordi ajalukku jälle üks mitte väheoluline peatükk. MK Kesk-Euroopa liiga finaal on Tallinnas nüüd esmakordselt teoks saanud ning mis veel tähtsam – Tiit, Gunnar ja Rein võtsid selle jäädvustamiseks kolmikvõidu. Suur kiitus neile selle eest! Ma väga loodan, et vähemalt need kümned tuhanded inimesed Eestis, kes sellest kõigest vahetult osa said, seda ka kohaselt väärtustavad.

Kõiki ei saa siinkohal mina küll nimeliselt ära märkida aga Riinat ja Siimu tahaks tänada kindlasti. Eraldi suur aitäh aga Urmas Kubrele ja tema meeskonnale. Olen korduvalt rahvusvahelistel võistlustel nii ametniku kui külalisena näinud, mis juhtub, kui ilm või muud asjaolud mängivad kaardid segi ja platsipõhjade kvaliteet jätab soovida. Pole vist raskemat ülesannet põhjameistrile, kui ehitada -5 kraadi juures ligi pool meetrit läbikülmunud alusele sisuliselt välitingimustes GP tasemel soojenduseks liivaplats ning hoida seda toimivana ka siis, kui temperatuur tõuseb 10 kraadi võrra, lumesadu asendub vihmaga ning kõik hakkab sulama ja õhuniiskus (seetõttu ka liiva sisemine niiskus) tõuseb maksimumi. Kubre & Co ei jätnud jonni, vaid tegid endast oleneva ning ma arvan olid asjaolusid arvestades vägagi edukad. Sellise suhtumisega põhjameistrite üle on kindlasti õnnelik TIHS, aga ma loodan, et seda oskavad tunnustada tegelikult ka kõik ratsanikud ja hobused, kes Tallinnas võistlesid.

See on vaid üks näide, kuidas Tallinn International Horseshow suhtub ja hoolib. Samamoodi andsid endast parima talli „kaitsjad“ vee sissetungi vastu, väga piiratud tingimustes meelelahutusliku osa korraldajad ja kõik teised korraldajad ja vabatahtlikud. Ühesõnaga TIHS korraldajad suutsid edukalt vastu hakata nii MASU’le kui ilmataadile ning „Artic Games“-iks ristitud võistlusel olid erakordsele talvele vaatamata ka väliskohtuniku arvates tingimused igati heal tasemel. Loodetavasti ka meie riik ja meedia, õpivad iga aastaga järjest enam tundma seda erakorralist spordiala ning tunnustama sellega seotud inimeste saavutusi.

Veelkord suur aitäh kõigile, kes TIHS jätkuvale edule oma panuse on andnud ja, ma loodan, annavad seda ka tulevikus!

Marti Hääl