Tänavu toimuvad mitmed Eesti Meistrivõistlused üheaegselt Ruilas

Eesti Ratsaspordi Liit avaldas äsja juulikuus Ruilas toimuvate ratsaspordi meistrivõistlusteks nimetatud mõõduvõtmiste juhendi. Esmakordselt viimase kahekümne aasta jooksul viiakse ühel nädalavahetusel läbi tiitlivõistlused takistussõidus, koolisõidus ja kolmevõistluses.

Selguse huvides peame koheselt mainima, et 14.-17. juulini peetaval võistlusel ei jagata medaleid kõikides vanuseklassides. Täiskasvanute takistussõidu meistrid selgitatakse nädal varem MK-etapi raames, kolmevõistluses selguvad Ruilas medalistid vaid juuniorite võistlusklassis. Tiitlivõistluste vahele mahuvad mõnedki avatud arvestused.

Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretäri ja meistrivõistluste direktori Siim Nõmmoja väitel on tegemist juba ammu tekkinud ideega. Tiitlivõistluste koos korraldamisel on mitu positiivset tahku. Esmalt finantsiline külg – piiratud ressurssi saab ühe võistluse puhul efektiivsemalt kasutada. Teisalt erinevate alade populariseerimine. Suurema võistluse korral on Nõmmoja sõnul võimalik tekitada suurem meediahuvi ja selle läbi tutvustada avalikkusele ka muidu tahaplaanile jäävaid spordialasid. Vähem ei saa tähtsustada kindlasti erinevaid ratsaspordialasid harrastavate sportlaste omavahelist suhtlemist. Toimetaja küsimusele, kas järgnevatel aastatel võime lisaks takistus-, koolisõidu ja kolmevõistluste tiitlivõistlustele näha samal ajal ka kestvusratsutamise ja rakendi meistrivõistluseid, vastab peasekretär, et miks mitte. Tänavune hooaeg peab näitama, kas selline formaat ennast õigustab, milline on sportlaste ning milline korraldajate, pealtvaatajate ja toetajate reaktsioon.

Tähelepanu väärib tänavuste tiitlivõistluste juures veel fakt, et parimad selgitatakse välja ka harrastajate hulgas nii takistus- kui koolisõidus.