Tänavune kodumaine ratsaspordihooaeg saab avalöögi laupäeval

Aasta on vahetunud, pidustused enamjaolt lõpetatud ning avalööki on saamas 2013. aasta ratsaspordihooaeg Eestimaal. Esimene võistlus alanud aastal peetakse eeloleval laupäeval Tartumaal perekond Saksa ratsakeskuses.

Esmalt veidi filosoofiline küsimus: kas algamas on uus hooaeg või tegelikult jätkub käimasolev sisehooaeg. Pooldajaid ning vastaseid on ilmselgelt mõlemal lähenemisel, kuid meie heidame siinkohal siiski pilgu olulisematele kodumaistele võistlustele ja sarjadele 2013. aastal.

Rõõmuga saame tõdeda, et traditsiooniks kujunenud sarjad ning võistlused on tänavugi leidnud oma koha kalenderplaanis. Aasta olulisimaks rahvuslikuks võistluseks igal ratsaspordialal on loomulikult vabariikilkud meistrivõistlused. Takistus- ja koolisõidus peetakse need sel aastal juba kolmandat korda kõikidele vanuseklassidele ühel ajal ja ühes kohas – Ruilas. Seekord on suurvõistlus kantud ERL-i kalenderplaani kuupäevadel 28.-30. juuni. Samale nädalavahetusele on plaanitud ka kestvusratsutajate juuniorite tiitlivõistlus, mis toimub Tsooru külas.

Kui kestvusratsutajate poniklassi medalid on jagatud juba aprillikuus (7.04) Juurimaal ja juunioride omad juunikuus, siis noorteklassis tehakse seda alles septembri lõpus. Toimetuse andmetel on toimumise koht täna veel lahti. Samuti ei ole hetkel veel selge täiskasvanute klassi meistrivõistluste toimumise aeg ning koht.

Kolmevõistlejad plaanivad selgitada juunioride, seenioride ja ponidele parimad augusti lõpus Järvamaal Koordi tallides. Parimad noored peaksid selguma 3.-4. augustil Tartumaal perekond Saksa ratsakeskuses.

Rakendisportlased plaanivad Märjamaa klubi eestvõtmisel jagada medalid 20.-21. juulini. Kalenderplaanis on jätkuvalt oma kindel koht noorhobuste meistrivõistlustel, mis takistussõidus toimuvad tänavu jällegi Luunjas 31. augustil ja 1. septembril. Koolisõidu ja kolmevõistluse parimate noorhobuste selgitamise kohad ja ajad on paraku hetkel veel lahtised. Traditsiooni jätkavad ka ratsakoolide meistrivõistlused, mida sel aastal korraldatakse Harjumaal Kukrumäel 24. augustil.

Traditsioonilistest ratsavõistlustest leiame tänavugi kalendrist sisehooaja Talverõõmud Takistussõidus ja Ruila Indoori. Suvistest kodumaistest suurvõistlustest on tänavu kahjuks samadele kuupäevadele plaanitud alati rahvarohked Kärdla Ratsupäevad ja Luunja Karikas. Mõlemad peaksid toimuma augustikuu esimesel nädalavahetusel. Toimumata ei jää ka mullu suure arenguhüppe teinud Perila Summer Show, mis kuulu järgi sel aastal veelgi võimsam olema saab. Perila võistluse kuupäevadeks on 16.-18. august.

Tuntud sarjadest rääkides saame tõdeda, et jätkub nii ERL-i Suvine kui Talvine Ponikarikas takistussõidus, samuti sisehooaja ning välishooaja koolisõidu karikasari. Kalendrist on samas kadunud ERL-i Suvine Takistussõidusari. Väiksematest sarjadest jätkuvad Tartumaa Talvekarikas, Veskimetsa Harrastajate Karikasari, Liivimaa Suvine Karikas ja Tartumaa Noorte Suvekarikas.

Alanud aasta esimene võistlus saab peetud juba eeloleval laupäeval Tartumaal perekond Saksade ratsakeskuses, kus muuhulgas kavas ERL-i Talvise Ponikarika esimene etapp. Häid sooritusi ja kaasaelamist kõikidele alanud aastal!