Tänavune koolisõiduhooaeg lõppes Rahula tallis sisemeistrivõistlustega

Noorteklassi paremik SMV-l Rahulas. Foto autor: Kersti Sügis.

Vaatamata talvistele tingimustele ja koroonapiirangutele kogunesid koolisõitjad täna Rahula tallis, et jahtida sisemeistrivõistluste medaleid ja teha selle aasta viimased stardid – tegu oli selle aasta viimase kalenderplaani võistlusega koolisõidus.

Teadupärast selgitati välja selleaastased harrastajate sisemeistrid juba oktoobri lõpus Ihaste Ratsakeskuses. See tähendab, et tänasel võistluspäeval Rahulas said medalid kaela seeniorid, noored, juuniorid, poniratsanikud ja lapsed. Võistlus toimus lühendatud formaadis ühepäevasena ehk et kõik paarid tegid igas arvestuses vaid ühe stardi ja sõitsid skeemi, vabakavasid seekord ei sõidetud. Lisaks SMV võistlustklassidele oli võimalus Rahulas startida ka avatud klassides tasemetel PSG, LK ja A.

Seeniorid 2021. a sisemeistrivõistlustel Rahulas. Foto autor: Kersti Sügis.

Seenioride arvestuses (Grand Prix tase) oli seekord stardis vaid kaks paari – Dina Ellermann 18-aastasel Landy’s Akvarellil ja Getter Kangur 16-aastasel Ashwanil. Kõik kolm kohtunikku nõustusid, et meistritiitli väärilise soorituse tegid Dina ja Akva. Ratsaliidule antud videointervjuus ütles Dina, et Akva läheb aastatega aina paremaks ja ta oli tänase sooritusega väga rahul. Järgmiste eesmärkide osas jäi Dina napisõnaliseks ja pidas oluliseks nautida tänast võistluspäeva ning ka lähenevaid jõule!

Suvel kirjutasime, et on tähelepanuväärne, et noorte tasemel PSG raskusastmel oli EMV stardis koguni 8 võistluspaari. Seekord oli osalejaid pisut vähem (5 paari), kuid siiski piisavalt, et hoida võistlus põnevana ja starti tulemisest ei piisanud, et medal kaela saada. 19-aastane Rose Marie Skjoldby ja ESH Rosinante tõestasid end taaskord – nad on olnud sel aastal noorteklassi parimad nii EMV-l kui ka SMV-l. Teisele kohale jõudsid Helena Kaal ja Cassander ning pronksmedaliga lähevad täna koju vaid 15-aastane Emma Tuvi ja tema hobune Sundorfs Redina-Dot.

Ka juunioride arvestuses (M tase) jagus põnevust. Stardis oli kokku 4 paari ning säravaima medali sai kaela vaid 13-aastane Cristiana Engel kogenud Finalistil. Cristiana ja Finalist on sel hooajal võistelnud LK ja LR tasemel ning see oli nende esimene ühine start uuel tasemel – hooaeg sai ilusa ja uhke lõpu! 14-aastane Maria Mägi hobusel Shampagna oli tihedalt kannul ning esikolmikusse mahtusid ka Emma Tuvi ja Sundorfs Redina-Dot.

Juunioride paremik SMV-l Rahulas. Foto autor: Kersti Sügis.

Poniklassis võitis meistritiitli ülekaalukalt kogu hooaja vältel edukaid starte teinud 14-aastane Lisette Kivro oma ponil (ERP) Mc Gregor J. Ratsaliidule antud intervjuus kiitis Lisette oma poni ning jagas, et järgmise aasta sihid on juba suures plaanis selged. Lisaks käivad ka otsingud uue neljajalgse partneri osas, kellega oleks võimalik juunioride tasemel võistlemist alustada. Hõbemedali teenis välja Maria Mägi eesti tõugu Raigol ning pronksi sai kaela Heti Repnau ponil (ERP) Murphy.

Poniklassi paremik SMV-l Rahulas. Foto autor: Kersti Sügis.

Lasteklassis (LK tase) oli sel korral isegi rohkem osalejaid kui suvisel EMV-l. Stardis oli kokku 10 paari ning võidu napsasid ka poniklassis domineerinud Lisette Kivro ja Mc Gregor J. Maria Mägi läheb täna koju koguni kolme hõbemedaliga, sest ka lasteklassis tegid Maria ja tema hobune Shampagna korraliku tulemuse! Pronksmedali sai lasteklassis kaela Kregory Kikkas ponil Odrino b Van Het Juxschot.

Lasteklassi paremik SMV-l Rahulas. Foto autor: Kersti Sügis.

Avatud PSG skeemis viisid võidu koju Dina Ellermann ja 8-aastane ESH Jerry Red Von Seeder. LK4 avatud skeemis olid kuue osaleja seas parimad Laura Sarv ja poni Evlat. Võistluspäeva lõpetas avatud A klass (A1) ning parimaks (ülekaalukalt!) osutusid Laurel Leisna ja 4-aastane ERP Calvin J, sõites välja ülikõrge protsendi – peaaegu 79%!