Tänavune koolisõiduhooaeg sai alguse Rahulas ja Ihastes

Jevgenia Kask Savchenko ja Landy’s Akvarell. Foto erakogust.

Selle aasta esimesed kalenderplaani koolisõiduvõistlused leidsid aset täna, 26. märtsil. Koolisõitjad said end proovile panna nii Rahulas kui Ihastes, kahe võistluse peale kokku tehti ligi 150 starti. Ihastes oli võimalik lastel end proovile panna ST tasemel ning lisaks oli 4 avatud klassi kuni LK tasemeni. Rahulas võisteldi kokku 10 võistlusklassis alates ABC tasemest kuni GP-ni välja.

Rahula kevadine koolisõit

Päev algas Grand Prix skeemiga, kus ainsa osalejana tegi oma GP debüüdi Jevgenia Kask Savchenko, saavutades Landy’s Akvarelliga ligi 62%. Jevgenia ja Akva koostöö algas alles sügisel, kui Jevgenia Akva endale schoolmaster-iks ostis. Jevgenia ja Akva jaoks oli tegu esimese ühise stardiga. Võistluspaari eesmärk sellel hooajal on võimalikult palju GP tasemel võistelda ning teha seda aina paremini. Jevgenia sõnul tulid täna sisse mõned vead, mida järgmistes startides vältida püüda tahaks.

Cristiana Engel ja Finalist

Päev jätkus skeemiga M3 – esmalt juuniorite arvestuses ning seejärel avatud arvestuses. Avatud klassis tegi kolme osaleja seast parima tulemuse Theresa Radha’a hobusel Don Carlos, saavutades 62,323%. Sama skeem juunioride arvestuses oli täis põnevust, kuna stardis oli koguni 7 võistluspaari. Nii mõnegi osaleja jaoks oli tegu esimese stardiga uuel tasemel ja oli starte ka uutel hobustel, kellega need ratsutajad varem võistelnud polnud. Sõidu võitis 14-aastane Cristiana Engel hobusel Finalist, saavutades ligi 68%. Tihedalt oli kannul Maria Mägi hobusel Shampagna, kolmandaks tuli Lisette Kivro oma uuel hobusel Evento D.

Noorte arvestuse PSG esikolmik.

Pärast seda oli aeg PSG taseme jaoks, RK3 skeemis panid end proovile 4 paari nii avatud klassis kui ka noorte vanuseklassis. Avatud klassi võitis Dina Ellermann ja 9-aastane ruun Jerry Red von Seeder, tema järel Maribel Tuiken ja Jazz Hit ning Jekaterina Rastoštšenkova ja Icon SDB.

Kuni 21-aastaste ratsutajate arvestuses viis võidu koju viimast aastat noorte arvestuses sõitev Helena Kaal hobusel Cassander. Tihedalt oli kannul vaid 15-aastane Maria Mägi kogenud Ashwanil – see oli selle uue paari esimene võistlus üheskoos ning Maria esimene start sellisel tasemel. Kolmandale kohale tulid Rose Marie Skjoldby hobusel Rosinante.

Kuni 14-aastastele lastele avatud ABC taseme skeemis võttis kaksikvõidu 10-aastane Carmen Sõlg ponil Mango ja hobusel Rambo. Avatud A1 skeem oli päeva startiderohkeim – kokku oli koguni 18 osalejat! Kõik kolm kohtunikku olid üksmeelel, et parima tulemuse tegid Lisette Kivro ja 7-aastane eesti tõugu hobune Rambo. 2.-4. koha võttis Dina Ellermann kolme noorhobusega: 5-aastaste Thor VL ja Fleur De Lys-ga  ning 4-aastase Francescoga.

Poniratsanikele avatud LP3 skeemis oli täna stardis vaid 15-aastane Kregory Kikkas, kes tegi kaks starti, saavutades 66% ponil Odrino ‘B’ van Het Juxschot ning 62,572% ponil Mc Morgan J. Lastele avatud LK4 skeemis saavutas kaksikvõidu Cristiana Engel hobusel Finalist ja ponil Tristan J. LK4 skeemi sai sõita ka avatud klassis, 11 osaleja seast tegid ülekaalukalt parima tulemuse Maire Õunmaa ja 7-aastane ruun Kroatie. Teisel kohale tulid Margot Jukk ja Cavalier ning kolmandaks Liis Ira ja Q’Ester Rouge.

Vaata kõiki tulemusi SIIT.

Ihaste kevadine koolisõit

Ihastes toimunud võistlus piirdus kuni LK taseme skeemidega, kuid päev oli pikk ja startiderohke – päeva jooksul tehti kokku ligi 90 starti!

Hommik algas kuni 14-aastastele lastele avatud ST2 skeemiga, kus oli kokku 18 osalejat. Parima tulemuse tegi Meribel Kähr ja poni Nelsi. Avatud ABC1 skeemis oli koguni 31 osalejat ning mitmeid tublisid starte, kuus parimat ületasid 70% piiri. Ülekaalukalt parima tulemuse tegid 12-aastane Kristin Sütt ja poni Anella, saavutades ligi 75%.

Martha Jušin ja Calendula. Foto erakogust.

Avatud A1 skeemi võitis 24 osaleja seast Kristina Sööt hobusel Paradise Flamingo XX, tihedalt kannul Ann Öpik ja Warlock ning kolmandale kohale tulid Simona Seppet ja Lenny.

LK1 skeemis oli 11 osaleja seast selge liiger Ann Öpik hobusel Warlock (67%), tema järel Anett Purdeots ponil Mon Lady ning kolmandal kohal Martha Jušin ja Calendula.

Päev lõppes skeemiga LK4, kus olid vaid kaks osalejat. Kindla võiduga lõpetasid päeva Martha Jušin ja Calendula, saavutades ligi 68%.

Vaata kõiki tulemusi SIIT.