Tänavune traditsioonidega Lagedi Derby peeti möödunud pühapäeval

Möödunud pühapäeval peeti Lagedil järjekordne Lagedi Derby nimeline võistlus, mis on tänasel päeval jäänud meie riigi ainukeseks derby (maastikutakistusi sisaldav takistussõit) võistluseks. Osavõtjate vähesuse üle korraldajad kurta seekord ei saanud.

Lagedil võisteldi kolmel erineval tasemel. Algajatele oli kavas 50 cm kõrguste takistustega maastikusõit, milles paremusjärjestuse selgitamisel omas olulist tähtsust see, mida lähemale sõideti normiajale. Taolisi võistluseid korraldatakse sageli naabermaades, nüüd on jõudnud traditsioon ka meile. Huvilisi, kes algajate tasemel starti asusid, oli 34, kellest karistuspunktidata läbis raja tervelt 15. Ideaalseima aja, mis erines normiajast vaid 0.64 sekundit, sõitsid välja Triin Pirso (Tondi) ja Elleanor, kellele järgnesid teisena Ann-Riin Ridbeck (Simon) hobusel Simon ja Reimo Karus hobusel Lakay.

80 cm tasemel, kus võisteldi puhtusele ja kiirusele, asus starti 50 paari, kuid paraku lõpetada suutis vaid 20, neist karistuspunktideta kuus. Võidu võtsid Anna-Liis Remmel (Simon), kes sõitis hobusel Milana. Remmelile järgnesid teisena Kärt Kaal (Simon) ja Fortune ning Kerstin Valdsalu (Vändra) ja Parys.

Põhivõistlus peeti Lagedil kõrgusel 100 cm ning seal osales arvukalt tugeva kolmevõistluse taustaga sportlasi. Ümberhüpetele, mis toimusid põhiparkuuri kaheksa karistuspunktiga läbinud paaride vahel, jõudis kolm sportlast. Ümberhüpped lõpetas nelja karistuspunktiga ja tuli seeläbi võitjaks Marit Poltimäe hobusel Szaman. Teisena lõpetasid ümberhüpetel kaheksa karistuspunkti kogunud Johanna Kalle (Simon) ja Otmund, kolmandana 12 karistuspunktiga Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa) ja Batikar.

Lagedi Derby tulemused leiate aadressilt http://www.hobumaailm.ee/files/event/amuii51ec3bcab4f71Lagedi_Derby_tulemused.pdf ning peagi saate meie veergudelt lugeda toimunud võistluse kohta ka pikemat ülevaadet.