Tänavune Winter Equestrian Festival lõppes Margie Engle’i võiduga Grand Prix’s

Margie Engle ja Royce; foto WEF/Sportfot

Floridas Wellingtonis toimunud 12 nädalasele Winter Equestrian Festival kulmineerus kohaliku aja järgi laupäeva hilisõhtul viimase CSI5* taseme Rolex Grand Prix’ga, kus võidu jättis kodumaale Ameerika koondise raudvara Margie Engle oma pikaajalise partneri Royce’iga.

Rio Olümpiamängudel ja meile lähematest kohtadest Helsinki MK-etappidel radu ehitanud Guilherme Jorge oli 45 võistlejale seadnud üles nõudliku parkuuri. Vigadeta õnnestus $500 000 auhinnafondiga Rolex’i poolt sponsoreeritud sõidus lõpetada kuuel paaril.

Kui ümberhüpetele jõudnud grupp koosnes peaasjalikult Põhja- Ja Lõuna-Ameerika riikide esindajatest, siis eurooplaste lippu hoidis kõrgel iirlane Conor Swail hobusega Rubens LS La Silla, kes oli ümberhüpetel “kiireim neli”, mis kindlustas talle lõpuks kolmanda koha. Topeltnulle tuligi siin sõidus vaid kaks: neist kiireima sõitis välja Margie Engle hobusega Royce, kes oli üle kolme sekundi kiirem, kui teise koha saanud Luiz Francisco de Azevedo (Comic).

Engle, kellele Grand Prix võit oli super sünnipäevakink, lausus, et on hobust säästnud täpselt 5* Grand Prix’de jaoks. “See on tema jaoks alles kolmas nädal siin võistelda, seega tema tundis ennast värskelt, erinevalt teistest, kes olid juba pisut väsimas,” sõnas ameeriklanna.

Jaanuarist aprillini toimunud talvine suur ratsaspordifestival, mis mängib paljude ratsasportlaste jaoks suurt rolli hooaja alustamisel, on nüüdseks läbi. Jääme huviga ootama, mida toob meieni ülejäänud aasta tipptaseme ratsaspordis.

WEF’i 12. nädala GP tulemused leiate siit: http://pbiec.coth.com/classes/Detail/cid/195682