Tänavune World Equestrian Festival Aachenis sai avalöögi, esimene suur sõit Eric Lamaze`ile

Paljusid ratsaspordialasid ühendav igaaastane traditsiooniline Aacheni suurvõisistlus, mis kannab World Equestrian Festivali nimetust sai avalöögi, esimese Rolex Grand Slam Grand Prix kvalifikatsiooni võitis kanadalane Eric Lamaze hobusega Fine Lady.
 
Aacheni võistlus ühendab endas takistus- ja koolisõitu, kolmevõistlust, rakendisporti ning voltižeerimist. Eilseks ouliseimaks sündmuseks saab lugeda takistussõidu suurt avalööki, kui takistussõitjad võistlesid Turkish Airlines auhindadele kvalifikatsiooni eest pühapäevasesse Rolex Grand Slam Grand Prix`sse, mille auhinnafondiks 1 000 000 €. 20 paari ümberhüpetel saavutas võidu Kanada takistussõitja Eric Lamaze hobusega Fine Lady, kui edestas teise koha saanud Saksamaa legendi Ludger Beerbaumi hobusel Chiara 222 ning Iiri talenti Bertram Allenit hobusega Molly Malone V.
 
Kvalifikatsiooni pühapäevasesse suursõitu täitis ka 18. kohaga lõpetanud eelmise Rolex Grand Slam etapi võitja Pedro Veniss Brasiiliast. Kui Venissil õnnestuks võita ka Aachenis, teeniks ta lisaboonusena 500 000 €, kolmanda järjestikuse võidu puhul 1 000 000 €. Tänaseni on ainsana Rolex Grand Slam`i võitnud šotlane Scott Brash.
 
Infot ja tulemusi Aacheni kohta leiate http://resulting.chioaachen.de/


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23