Tänavuse Aacheni Hobufestivali partnermaaks on Rootsi

Aacheni Hobufestivali (World Equestrian Festival CHIO AAchen 2016) korraldajad avaldasid eile teate, et tänavuse suurvõistluse partnerriigiks on Rootsi, avatseremoonial osaleb Tema Kõrgeausus Kuninganna Silvia.

Partnermaadel on Aacheni CHIO ajaloos arvestatav roll, mis tänavu leiab aset 14. korda. "Oleme vaimustatud olemast Aacheni festivali partnermaaks. See on meile suureks auks ning suurepäraseks võimaluseks süvendada ome head koostööd Saksamaaga. Rootsi Saatkond plaanib tutvustada kõüiki oma riigi kultuurilisi ja majanduslikke võimalusi," sõnas Rootsi Suursaadik Saksamaal Lars Daniellsson.

"Meil on hea meel, et Kuninganna Silvia toetab meid meie püüdlustes pakkuda üha enam rahvusvahelisele hobumajandusele," lisas Ulf Brömster, Rootsi Ratsaspordi Liidu president. Avatavas Rootsi Külas on presidendi sõnul kavas näidata maailmale nii Rootsi ratsasporti kui hobutööstust, Rootsi kultuuri ja maad nende parimatest külgedest.

Aacheni suurvõistluse direktori Frank Kempermanni sõnul loovad partnermaad igal aastal Aachenis erilise atmosfäri. Kuna Rootsi ja Saksamaa on kultuuriliselt ja majanduslikult üsnagi seotud, oli selline käik Kempermanni arvates igati loogiline.

Aachenis peetav World Equestrian Festival on üks maailma suurimaid spordiüritusi, mida iga-aastaselt külastab ca 350 000 pealtvaatajat. Võistlemas on 350 sportlast 30st riigist, auhinnarahade suuruseks on 2.7 mlj. eurot. Võisteldakse viiel alal nagu mullustel Euroopa Meistrivõistlustelgi: takistus- ja koolisõit, kolmevõistlust, rakendisport ning voltižeerimine. Esimeseks partnermaaks oli 2001.a. Hispaania. Hiljem on nendeks olnud Madalmaad (2002), Ungari (2003), Normandia (2004), Austria (2005), Portugal (2007), Venemaa (2008), Flandria (2009), Põhja Reini-Vestfaalia (2010), Itaalia (2011), Brasiilia (2012), Taani (2013), Šveits (2014). Aastatel 2006 ja 2015, mil toimusid vastavalt Maailmamängud ja Euroopa Meistrivõistlused, partnermaad festivalil ei olnud.