Tänavuse Olustvere rakendivõistluse peaala võidu jättis Eestisse Riina Rõa

Riina Rõa ja Pin Rock’s Poppius. Foto: Sigrit Lohk

Olustvere Driving Cup tähistas möödunud nädalavahetusel viiendat sünnipäeva ning arvestades rahvusvahelist tervisekriisi viidi esmakordselt läbi vaid rahvuslikul tasemel, kuid sisult oli tegemist Eesti-Läti maavõistlusega, kus põhiala võidu jättis kodumaale Riina Rõa.

Tänavuse Olustvere võistluse peaala tasemeks oli rahvuslik Kõrgem, mis vastas rahvusvahelisele 2* tasemele. Riina Rõa koos gruumi Age Põldaru ja poni Pin Rock`s Poppiusega võttis liidriohjad juba koolisõiduga. Kui koonuste järgselt tuli Läti konkurent Dace Sture ohtlikult lähedale, suutis Rõa siiski maratoni võiduga kindlustada endale esikoha ka kokkuvõttes. Teisena lõpetaski Sture, kolmas oli Eve Haggi hobusega Vairi.

Keskmisel tasemel läks võit lõunanaabritele, kui parimat tulemust näitas Anda Pavlovska hobusega Kristals B. Teise koha auhinnad võttis vastu Riina Rõa poniga Wanessa ning kolmas oli meie hetke ainuke paarisrakendi sõitja Kauro Vahtras ponidega Hektor ja Vinkenhofs Hope.

Lisaks juba nimetatud aladele võisteldi veel tesemel Madal, kus võit kuulus Pille-Riin Viilupile (end. Reinaus) poniga Ristik ning kombineeritud maratonis, mille korraldajad kuulutasid humoorikalt Läti Eriks, kuna kõik osalejad olid Lätist. Kombi parima tulemuse saavutas Anita Tasina hobusega Mokka.