Tänavuse takistussõitjate Rolex Top 10 finaali Stockholmis võitis Daniel Deusser

Möödunud laupäeva õhtul peeti Stockholmi Horse Show raames tänavune Rahvusvahelise Takistussõitjate Klubi (International Jumping Riders Club) 10 parima vaheline finaalvõistlus, mida toetab Rolex. Seekordseks võitjaks tuli sakslane Daniel Deusser hobusel Evita van de Veldbalie.

Aasta lõpul peetava Rolex Top Ten finaalvõistlusele kutsutakse kehtiva Longines Ranking`i kümme parimat, kusjuures, kui mõni sportlane osalemisest loobub, saab võimaluse reitingus järgmine. Just sellisel moel pääses tänavu Stockholmis läbi viidud võistlusele võitja Deusser, kelle reitingukoht on 14. Stockholmi võistlusel osalesid britt Ben Maher (1.), sakslased Marcus Ehning (3.), Christian Ahlmann (5.) ja Ludger Beerbaum (7.), Gerco Schröder (8.) Madalmaadest, Steve Guerdat (9.) Šveitsist, prantslased Roger Yves Bost (10.), Patrice Delaveau (11.) ja Kevin Staut (12.) ning juba mainitud 14. Deusser.

Parim selgitati kahevoorulises 160 cm kõrguste takistustega parkuuris. Mõlemad voorud läbisid puhtalt kaks võistluspaari, teises voorus tegid kiirema aja Daniel Deusser ja Evita van de Veldbalie, kellele kaotasid 0.2 sekundiga Patrice Delaveau ja Lacrimoso HDC. Kolmandana lõpetas Stockholmis edetabeli liider Ben Maher hobusel Tripple X III, nende tulemuseks esimeses voorus oli neli karistuspunkti, teine voor läbiti puhtalt.

Kõik Stockholmi Horse Show võistlustulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/8446, rohkemat Rahvusvahelise Takistussõitjate Klubi kohta saate lugeda http://www.ijrc.org/ .