Tänavused Kärdla Ratsupäevad pakuvad võistlusrõõmu kolmel ratsaspordialal

Hiiumaa ratsaspordi tähtsündmuseks on tänavu juba 11-t korda Kärdla Ratsupäevad, mis omavad traditsiooniliselt arvestatavat populaarsust nii Mandri-Eestis kui ka lähinaabrite juures. Sel aastal saavad Linnumäel võistlusrõõme nautida suisa kolme ratsaspordiala harrastajad.

Kärdla Ratsupäevad toimuvad traditsiooniliselt augusti alguses, tänavu 4.-5. augustil. Tavapäraselt on võistlusel osalenud takistussõitjad, kes annavad põhirõhu tänavugi. Kavas on ERL-i Suvise Karikasarja teine etapp, parkuuride kõrgused 80 cm kuni 130 cm. Uue algatusena on tänavu kalenderplaanis kestvusratsutamine ja rakendisport. Kestvusratsutamise korraldamise põhirõhk Hiiumaal on küll Estonian Endurance Riding nimelise klubi käes, kuid võistluse start ja finiš jäävad takistussõiduväljaku vahetusse lähedusse, mistõttu publikul on võimalik ka selle ala sportlaste tegemistel silm peal hoida.

Teise uue ja kindlasti vaatemängulise alana on Kärdla Ratsupäevade kavas rakendisport. Takistussõiduväjaku kõrvale jääval muruväljakul on laupäevasel võistluspäeval kavas täpsussõit ümbersõiduga ning pühapäevasel võistluspäeval Tabel C põhimõttel täpsussõit kombineerituna maratonitakistustega. Lisaks peetakse kahe päeva koondarvestust.

Kui päris täpselt rääkida, siis tegelikult saab Kärdla Ratsupäevadel näha neljandatki ratsaspordiala. Juba aastaid peetakse Kärdlas tünnisõiduvõistluseid, mis meil ülivähe harrastatava western-ridingu pärusmaa. Tünnisõit on kavas tänavugi ning seda saab näha pühapäevasel võistluspäeval.

Ratsupäevadele eelneb reedesel päeval sarnaselt mullusega Saarte Karikasarja finaal. Möödunud nädalavahetusel oli muide selles sarjas järjekordne etapp, seekord Emmastes. Eeloleval nädalavahetusel peetakse viimane etapp enne finaali Saaremaal Kärla vallas. Emmastes olid erinevates arvestuste võidukad Kadi Nurs (Hiiumaa) ja Fakiir Kassarist kõrgustel 75 cm ja 95 cm ning Maarja Berkmann (Hiiumaa) ja Colorado kõrgusel 110 cm.

Kõikide alade juhendid on avalikustatud nii ERL-i kui meie koduleheküljel. Võistlusel on kohal ka hobumaailm.ee andmaks oma lugejatele operatiivset infot võistlustulemustest, samuti aitamaks kaasa ürituse kultuuriprogrammile.