Tänavused meistrivõistlused saavad alguse kestvusratsutamisega Kõrvemaal

Eeloleval nädalavahetusel saavad Kõrvemaal avalöögi tänavused Eesti meistrivõistlused. Esimesed tiitlid jagatakse kestvusratsutamise poniklassis 30ndal aprillil Kõrvemaal.

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses toimub kestvusratsutamise võistlus esmakordselt. Lisaks poniklassile on kavas muudki distantsid teistelegi võistlusklassidele. Korraldajate sõnul on võistlejaid registreerunud kestvusratsutamise kohta üsnagi palju – 27. Seoses sellega on võistluse korraldajatel palve järgida mõningaid ettekirjutisi. Seda põhjusel, et samaaegselt on Kõrvemaal toimumas ka rattalaager ning keskus on avatud ka teistele külastajatele.

Hobuveokite parkimine saab olema keskuse parkla parempoolsel küljel (metsaäärne külg). Treilerid palutakse parkida luugiga metsa poole tagamaks hobuste ohutu laadimine. Hobuveokites olevat sõnnikut võistlusterritooriumile jätta ei tohi.

Hooldusalad saavad olema murupinnasel. Kuna võistlejaid on palju, siis on palve mitte oma hooldusala ruutmeetritega priiskama hakata. Hooldusalad tuleb pärast võistluse lõppu igal ühel ise ära koristada, k.a. sõnnik. Vahendid selleks on olemas kohapeal.

Rajad on valdavalt liivased, sekka ka kruusa ning pehmemaid lõike. Raja esimene pool on suhteliselt lauge, kuid lõpupoole on ka järsud tõusud ja langused. Hooldusalasid rajal saab olema üks, teine saab olema stardi läheduses. Ringe saab olema kaks ligi 27 km ja ligi 15.5 km.

Täpsem info võistluse kohta hobumaailma kalendrist.