Tänavused Ratsakoolide Meistrivõistlused võitis Veskimetsa võistkond

Möödunud nädalavahetusel peeti Kukrumäe ratsatalus tänavused Ratsakoolide Meistrivõistlused, kus teatavasti võisteldakse individiuaalselt nii kooli- kui takistussõidus, võistkondlikusse arvestusse lähevad mõlemad alad.

Ratsakoolide võistkondi oli Kukrumäel väljas noorte arvestuses seitse, harrastajate arvestuses kolm. Oma tugevust demonstreeris Veskimetsa, mille võistkonnad võitsid nii noorte kui harrastajate arvestuse. Noortes järgnesid Veskimetsale, mille koosseisus võistlesid Camille Mahoni, Kaisa Falkenberg, Susanna Liis Ole ja Laura Rilanto, Kukrumäe esimene ja Niitvälja esimene võistkond. Harrastajate arvestuses oli paremusjärjestus sarnane ehk teine Kukrumäe, kolmas Niitvälja.

Individiuaalselt oli arvestusklasse kolm ning tiitlid jagati välja eraldi kooli- ja takistussõidus. Koolisõidu kuni 15.a. laste esikolmikusse sõitsid end võitjana Hanna-Ly Aavik (KRT) ja Tarson 69.861%, Kristina Gladysheva (KRT) ja Aaria 69.167% ning Camille Mahoni (Tallinna Ratsakool) ja Varuna 68.750%. Vanuseklassis 16.-21.a. võitis Kaisa Falkeberg (Tallinna Ratsakool) hobusel Kardo tulemusega 71.806%, talle järgnesid Hanna Lang (KRT) ja Aaria 71.528% ning Hanna Greeta Peeters (Tondi) hobusel Mimii 68.889%. Harrastajate koolisõidus kujunes paremusjärjestuseks Keiju Karin Rinne (KRT) ja Aaria 67.222%, Jevgenia Kirilova (KRT) ja Carpe Diem 66.806% ja Ingrid Pruual (Tallinn) ja Brayen 66.250%.

Foto: Taive Abner

Takistussõidus hüpati stiilipunktidele, lapsed tegid seda kõrgusel 70 cm, noored ja harrastajad kõrgusel 80 cm. Kuni 15.a. laste klassis saavutas parima tulemuse Elisabeth Atamanski (Niitvälja) hobusel Angela, kellele järgnesid Suisanne Liis Ole (Tallinna Ratsakool) ja Kardo ning Ignar Fjodorov (Tondi) ja Viper. 16.-21. a. klassi võitis Hanna GreetaPeeters ponil Mimii, teine koht Laura Rilantole (Tallinna Ratsakool) hobusel Kalver ja kolmas koht Marlees Selgele (Simon) hobusel Resta. Harrastajate esikolmik Jüri Lõun (Niitvälja) ja Fryc, Liina Kasemaa (Tallinn) ja Kalver ning Katrin Kukke (KRT) ja Budapest.

Kõik tulemused leiate aadressilt http://www.hobumaailm.ee/?page=37&m=8&y=2013&id=1216