Tänavusel Lagedi Derbil anti 87 starti

Möödunud pühapäeval peeti Lagedil järjekordne Lagedi derby nimeline võistlus, kus tänavu anti tervelt 87 starti. Suurima startide arvuga klassiks oli 80 cm kõrguste takistustega sõit.

Võistlused peeti kolmel erineval kõrgusel – 50 cm, 80 cm ja 100 cm. Kõrgeima sõidu parimaks osutusid aktiivselt kolmevõistlusega tegelenud Kertu Reimann (Kurtna) ja Pincerton, kes lõpetasid mastikutakistusi sisaldanud raja kogudes 3 karistuspunkti normiaja ületamise eest. Teisel kohal lõpetasid 100 cm sõidu Grethe Aikevitsius (Simon) ja Otto-Osborn ning kolmandal Theresa Dee Torjus (Tondi) ja Lakay. Teise ja kolmanda koha tulemuse andsid 12 karistuspunkti.

Suurim startide arv oli sõidus kõrgusel 80 cm – 43. Esikolmikusse jõudsid Maria Vanatoa (Märjamaa) ja Rare Hero, Pille-Riin Reinaus (Märjamaa) ja Rummu Jüri ning Aune-Maria Marjapuu (Simon) ja Milana. Kui kõrgeimal tasemel oli võistlusartikliks ümberhüpetega parkuur, siis 80 cm tasemel sõideti puhtusele ja kiirusele. Karistuspunktideta läbis sõidu neli võistluspaari.

Algajatele mõeldud 50 cm klassis sõitis puhtalt tervelt 11 paari. Parimate hulka jõudsid võitjana Marta Juhkami (Simon) ja Wiking, teisena Liisi Savimaa (Simon) ja Hobbs ning kolmandana Anna-Liis Remmel (Simon) ja samuti Wiking.