Tartu Hansapäevadel osalesid 16 hobust

XVI Tartu Hansapäevade avamisrongkäigus osalesid ka ratsanikud Tartumaa suurematest tallidest.

Eelmisel reedel toimus heade mõtete linnas järjekordsete Hansapäevade avaparaad, kus teiste piduliste seas sammusid ka 16 hobust ja ratsanikku Tartumaa Ratsaklubi Luunja tallist, Liivimaa Ratsaklubist Pärna talust ja Andres Trei’le kuuluvast Tooma tallist. Vaatamata ülipalavale ilmale saatsid ratsanikke nende teel pealtvaatajate imetlushüüded, aplaus ja rahva rõõmsad tervitused. Taas oli õhus tunda juba ununenud nõukogude aegset traditsiooni, kui mai- ja oktoobripühade paraadirivi Tartus lõpetasid alati hobused Tartu ratsabaasist, kes said kordi tugevama aplausi, kui paraadil sammunud töötava-rahva kolonnid.

Hansapäevadel olid hobused ka teist korda rahvale iluks, kui Toome varemetes etendus laupäeva südaööl Margus Kasterpalu poolt lavastatud vabaõhuetendus "Tartu võtmine".

Suurürituse korraldajad jäid igatahes hobuste ja ratsanike esitlusega väga rahule ja ühiselt tõdeti, et üha rohkem võiks olla linnaüritusi, kus palju hobuseid ja korraga on inimeste läheduses. Vahest harjuvad siis taaskord meie lapsed ja noored ka rohkem hobuste ja ratsaspordiga.