Tartu Kalevi RSK Karikasarja kokkuvõte

25ndal septembril, laupäevasel päeval toimus Tartu "Kalevi" RSK karikasarja finaalvõistlus. Võistluspäevaks oli tellitud ilus päikesepaisteline ilm ja eelnevad vihmad olid teinud platsi võistlemiseks parajalt niiskeks. Tänu sellele oli ka ratsutajate võitlusvaim tugev, mõni võitles seni, kuni oli kolm korda ennem stardijoone ületamist kukkunud, samas õnnestus ühel peale rasket kukkumist ja natukest toibumist teine kohtki saada.

Parkuurid olid jagatud nelja klassi: madalaim oli 60-70cm, seejärel 80-90cm, 100cm ja 110cm, mis oli ühtlasi ka kõrgeim. Klass 60-70cm on mõeldud noortele hobustele ja algajatele sõitjatele, selle tõttu ei kuulunud ka karikasarja arvestusse. Natuke kõrgem klass 80-90cm, oli juba karikasarja arvestuses ja tõmbas ligi ka kõige rohkem sõitjaid. Parkuurid 100 ja 110cm nii populaarsed veel ei ole, kuid siiki sõitjate arvu üle kurta ei saa.

Sooviks esile tuua ka päeva parimad sõitjad, kelleks olid Katrin Nõmmiksaar – parkuuri 60-70cm kiireim, Maarja-Liis Järvekülg-Luoma – parkuur 80-90cm võitja, Kaisa Solba – 100cm parkuuri võitja ja Kullo Kender 110cm parkuuri võitja (oli ka ainuke kes läbis raja puhtalt sellel kõrgusel).

Tartu "Kalevi" RSK Karikasarja kuulus kolm etappi, mis toimusid kevadel, suvel ja sügisel. Karikad said kolme raskusklassi (80-90cm, 100cm ja 110cm) esimesed.  Võitjad selgitati etappidelt saadud punktide alusel.

Madalamate parkuuride karikad nabis edale Karolin Valge hobusel Gracija, kelle punktiline edu oli kõigutamatu, kuna põhikonkurent Anna-Mari Raudsepp oli põlvevigastuse tõttu pealtvaataja. Parkuuri 110cm võitis Urmas Kõrgvee hobusel Herakles, kes pääses samuti heitlusest Anna-Mariga. Täpsed karikasarja tulemused koos punktiarvestusega leiate Hobumaailma kalendrist.

Üldiselt võib selle-aastase Tartu „Kalevi“ RSK Karikasarja kordaläinuks lugeda. Ootame ratsutajad jägmine aasta jälle osalema. Veel sooviksin tänada neid, kes olid abis ja aitasid selle karikasarja täide viia, ning Hobunurme Talli võistluskoha eest. Ka tänavad meie kõhud Külitse baari, kes oli võistluste toitlustaja.

Peatse kohtumiseni järgmise aasta kevadel.

Tartu „Kalevi“ Ratsaspordiklubi esimees Mihkel Raudsepp