Tartu linna meistriks kahevõistluses krooniti Siret Saks hobusel Wiplala S

Möödunud nädalavahetusel viidi Tartumaal perekond Saksa ratsakeskuses läbi Tartu linna meistrivõistlused kahevõistluses nii täiskasvanutele kui noortele. Kuldse medali jättis kodutalli Siret Saks, noortemeistriks krooniti Juula Reinumägi.

Täiskasvanute meister selgitati tasemel Raske 110, kus läbiti skeem CIC/CCI 2009A ning parkuur kõrgusel 115 cm. Siret (Liivimaa) ja Wiplala S panid oma võidule aluse maneežisõidus, mis lõpetati vaid 46.6 miinuspunktiga. Edu oli niivõrd suur, et mahaajamine takistussõidus, millega lisandus tulemusele neli miinuspunkti, ei vääranud nende võitu. Kokku 50.6 miinuspunkti ja Tartu linna meistritiitel. Hõbedasel positsioonil lõpetas Reesa Pihu (Tartumaa) hobusel Calderon tulemusega 57.4 miinuspunkti, kolmanda koha saavutasid Grete-Brit Kuusik (Pärnumaa) ja Bridney, kelle lõpptulemuseks arvestati 59.9.

Noored selgitasid meistri tasemel Keskmine 100 – skeem CIC/CCI 2009A, parkuur kõrgusel 105 cm. Meistritiitli pälvis Juula Reinumägi (Tartumaa) hobusel Czaruk tulemusega 60.1. Hõbe kuulus noorteklassis Heliis Reinmägile (Liivimaa) hobusel Wapper S tulemusega 60.5 ning pronks Eliise Kõvale (Järvamaa) hobusel Bingor tulemusega 63.3.

Tasemel Keskmine 100 ja Kerge 80 peeti võistlust ka avatud klassile. Neist madalamal tasemel osutusid parimaks Heliis Reinmägi ja Lepatriinu S tulemusega 50.2 ning kõrgemas Erkki Hõim (Märjamaa) hobusel Onyx suurepärase tulemusega 48.0. Avatud arvestus oli samuti tasemel Raske 110, kuid seal kattus esikolmik tiitlivõistluste parimatega.

Täpsemad tulemused leiate Saksa Ratsakooli kodulehelt aadressil http://saksahobused.ee/voistlused/2013/0302Tulemused.pdf