Tartu Linna MV takistussõidus toimus Saksa Ratsutamiskompleksis

Tartu Linna seenioride MV võitjad Helina Kalev ja Putter Atacama. © Photo: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

22. augustil peeti Saksa Ratsutamiskompleksis järjekordne võistlus, sel korral olid võistlustules takistussõitjad. Võistluse raames selgusid Tartu Linna parimad takistussõidus. Lisaks peeti Tartumaa Meistrid karikasarja VI etapp, mis oli järjekorras ka viimane. Võistluse põhisõidu võitsid Helina Kalev ja Putter Atacama.

Võistluspäeva jooksul hüpati neljal kõrgusel, alustati 60-70 cm parkuuriga, kus koguti ka Tartumaa Meistrid karikasarja punkte tutvumisklassi arvestuses. Parkuuris osales viiskümmend kaks paari, vigadeta sooritusi oli kakskümmend üheksa. Tihedas konkurentsis said esikoha Gertu Marion Lepp (Tartumaa RSK) ja Charlene, teise tulemuse said kirja Laura Dengo (Viru Ratsu) ja Absolutely Fabulous, kolmandad olid Sandra Paalman ja Casadora. Tulemused. Tartumaa Meistrid karikasarja arvestuses tutvumisklassis teenis samuti esikoha Gertu Marion Lepp 85 punktiga.

Puhtusele-kiirusele hüpati 90 cm parkuuris. Sõidu raames krooniti Tartu Linna parimad laste ja harrastajate arvestuses, lisaks koguti punkte jällegi Tartumaa Meistrid karikasarja arvestuses. Viiekümne ühe osalejaga sõidus tegid parima soorituse sõidu arvestuses ja ühtlasi ka Tartu Linna MV harrastajate arvestuses Grete-Liis Lepp (Liivimaa RK) ja Charlene. Teise tulemuse sõidu arvestuses said kirja Emma Lisette Groos (SA Tallinna RK) ja Calleidus. Tartu Linna MV laste arvestuse meistritiitli väärilise sõidu tegid Triinu Riisberg (Liivimaa RK) ja Weenus S. Sõidu tulemused. Tartumaa Meistrid karikasarja harrastajate arvestuses oli võidukas Grete-Liis Lepp 85 punktiga.

110 cm parkuuris hüpati puhtusele-kiirusele, selgitati MV parimad juunioride ja U25 arvestuses ja jällegi koguti karikasarja punkte. Parkuuris tehti kakskümmend kuus starti, vigadeta sõitis kaksteist paari. Esikoha noppisid nii sõidu kui ka Tartu Linna MV arvestuses Heleene Pruunsild (ESHKS) ja Quince, teisele kohale platseerusid Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) ja Be Happy, kolmandad olid Gea Kiudorf (Pärna RSK) ja Lamborghini. Tulemused. Tartumaa Meistrid karikasarja avatud arvestuses oli parim Gea Kiudorf 85 punktiga.

Võistluspäev lõpetati 120 cm puhtus-kiirus parkuuriga, kus selgusid ka Tartu Linna MV seenioride parimad. Võistlustules oli kümme paari, vigadeta lõpetas neist vaid üks – sõidu võidu ja ka seenioride meistritiitli väärilise esituse tegid Helina Kalev (Liivimaa RK) ja Putter Atacama, teise tulemuse ühe eksimusega teenisid Triinu Riisberg (Liivimaa RK) ja Wifi S, kolmandad olid Melissa-Marion Amiel (Viljandimaa RSK) ja Ovaro Van De Kattenberg. Tulemused.

Tartumaa Meistrid karikasarja punktid: https://www.ratsaliit.ee/pa_file/punktid-tartumaa-meistrid-2020/