Tartu Maratoni läbisid ka mitmed ratsaspordiga seotud tublid inimesed

Möödunud pühapäeval toimunud 42. Tartu Maraton oli kindlasti Eesti spordi üheks aasta tähtsündmuseks. Oma osavõtuga austasid suurüritust ka ratsaspordiga seotud inimesed.

Ratsasportlastest olid enim esindatud kestvusratsutajad. Staažikaimatest osalejatest lõpetas Heigo Rohtla oma 16. Tartu Maratoni ajaga 3: 53, sõites end selle tulemusega 1154. kohale. Kestvusratsutajatest osalesid maratonil ka Aivar Taro ja Külli Nõmm, lõpetades vastavalt 1341. ja 3464. (naiste arvestuses 213.) kohal.

Takistussõitja Margit Mägi (Ruila Tall) läbis aga maratoni esimest korda, 31 km pikkuse ehk lühema raja sõitis ta lõpuni ajaga 2.52.49 kestvusratsutaja Anne Rohtla käest laenatud varustusel. Suusad määris talle muide Eesti suusakoondise määrdemees Raul Seema. "See aitas ikka väga palju, et suusad olid profi poolt määritud. Laskumistel lihtsalt sõitsin kõigist mööda!" kommenteeris Margit, kes varemalt on rohkem jooksuspordiga tegelenud, kuid lubas järgmisel aastal kindlasti juba täismaratoni kaasa teha. Küsimusele, miks Anne ise ei osalenud, vastas abikaasa Heigo, et keegi pidi ju hobuseid ka treenima. Eeloleval laupäeval nimelt alustatakse juba hooaega Ruilas, kui toimub traditsiooniline Ruila Talvine Kestvusratsutamine.

Maratonil osalesid selgi korral mõned ratsaspordiametnikud, kes teadaolevalt austavad suurt vastupidavust nõudvaid alasid. Takistussõidukohtunik Mart Urbas lõpetas täispika maratoni ajaga 3.37.27 saavutades rohkem kui 6500 osavõtja seas 708. koha. Koolisõidukohtunik ja treener Merle Männik lõpetas 63 km pikkude raja ajaga 4.46.41, mis andis 2929. (naiste arvestuses 151.) koha.

Lisaks olid võistlustules korrapidaja ning kohtuniku kandidaat Kairi Tänavsuu (31 km) ning rajameister ja takistussõitja Urmas Kõrgvee (63 km). Samuti leiame protokollist Siiri Nõva (31 km), kes tuntud kui Oma Hobus arhitektuuri alast nõu andev hobusesõber, ning Jaanika Paalmäe (63 km), kes aastaid hoolitsenud selle eest, et teie hobused suurvõistluste ajal end tallides võimalikult hästi tunneksid. Nimekirjast avastasime ka Tiit Kivisildi, kuid ilmselt see Raplast pärit mees ei ole meie alaga kuigipalju seotud.

Hobumaailm teeb sporti harrastavatele inimestele suure kummarduse ning soovib jõudu-jaksu juba järgmiseks maratoniks. Loodetavasti inspireerisite paljusid!