Tartumaa Jõul 2010

Traditsiooniline Luunja Jõuluvõistlus toimus 18. ja 19. detsembril ning pani ratsaliidu sisehooajale punkti.

Ilm ei soosinud võistlejate massilist osavõttu ja see tegi võistluspäevad jõuluajale kohaselt rahulikuks ja hubaseks. Vähemalt Luunjat küll eelmisel nädalavahetusel kliimasoojenemine ei ähvardanud. Sadas lund, tuiskas ja külma oli 14 miinuskraadi tuuri. Aga keegi ei kaevelnud. Ehkki pealtvaatajate tribüüniosa päris särgiväel võistlusi jälgima seekord veel ei kutsunud, andis gaasisoojendi publikule vajalikud plusskraadid ja kohvikust jagus Mahlatööstuse OÜ sooja mustikakisselli ja korraldajate kuuma seljankat volilt nii osalejatele kui pealtvaatajatele.

Ja nii ta siis läks, et 19. detsembril löödi tõenäoliselt Eesti krooniajaloo viimane stardikell. Mälumängurid kirjutavad oma märkmikesse: “Eesti kroon – viimane parkuur: 19.12.2010 Luunjas, viimane takistus: Eesti lipuvärvides okser – Jokker, kõrgus: 120 cm, viimane võitja: Kullo Kender“

Viiest parkuurist neli võitis Kullo

Kullo oli üldse nende võistluste edukaim tulemustenoppija, tõestades veenvalt, et on ühtlasi Tartumaa RSK kõvem tegija. Esimene Luunja mees Urmas Raag konkureerib siiski RSK GKG edukate ridades. Jõuluvõistluste viiest parkuurist õnnestus Kenderil võita neli. Vaid 110 cm kõrguse kiirusparkuuri võiduga üllatas Catlyn Resto Londonil, kel õnnestus Kullo ettesõidetud aeg alla lüüa.

Eriti tublilt sõitsid sportlased 80-90 cm kõrgust parkuuri. Kõik startinud (pühapäeva tuisuseks hommikuks olid 22-st ülesandnud startijast kohal vaid julgemad 6!) läbisid Tiit Kivisilla ja Urmas Raagi laupäevasel hilisõhtul ühistööna ülesseatud raja puhtalt. Seevastu 100 cm rada leidis puhtalt sõitjate vääriliseks olevat vaid Tjorven Siiboja ja Kaisa Välja –  vastavalt siis võit ja teine koht. Kolmas koht tuli juba 4 karistuspunktiga Ann Inger Karile.

Võistlustele pani punkti 110 cm tõusva raskusega parkuur, Jokkeriks korralik 120 cm kõrgune okser. Üllatas, et esialgu ületamatuna näiv Jokker oli enamuse võistlejate valik. Tublid!  Põhiliselt kujunes see parkuur Tartumaa RSK sportlaste omavaheliseks mõõduvõtmiseks. Ainsaks külalisesinejaks oli Kelly Laev Free Bayl RSK Parkuur ridadest. Urmas Raag läks kirja kui Tartumaa RSK juhatuse liige.
 
Raag jagab Raagile õpetust..

Kokkuvõttes läks korda nii Jõuluvõistlus kui Jõulupidu. Loodame kõigiga peagi kohtuda!
  
Korraldajad tänavad toetuse eest Mahlatööstus OÜ-d ja Helia Puit AS-i!

Kõigile hobusõpradele soovime valgeid Jõule ja toredat aastavahetust! Ja kindlasti edukaid starte uuel aastal!

PS! Vaata pilte: http://fotoalbum.ee/photos/horsemaniac/sets/930658