Tartumaa meistriteks takistussõidus tulid Dagmar Ainsoo ja Rainer Hõim

Suur ratsavõistlus toimus möödunud nädalavahetusel ka Tartumaal, kui 9ndal mail sai alguse järjekordne Liivimaa Ratsaklubi Suvine Karikasari ning samas peeti ka Tartu Linna Lahtised Meistrivõistlused Takistussõidus.

Tartu meistrid selgitati juunioride/noorte arvestuses kõrgusel 110 cm ja seenioride klassis kõrgusel 120 cm. Noortest pälvis tiitli Dagmar Ainsoo (Liivimaa) Trevoril, kellele järgnesid Krista Kutsar (Liivimaa) ja Arti ning Mariaana Ilves (Viru) Rekordil. Täiskasvanute arvestuses tuli meistriks Rainer Hõim Odinil, hõbeda pälvis Merilyn Isok (Tondi) Favoritel ning pronksi Liisi Põldots (Tartumaa) Puttercup Atamanil.

Sõitude arvestuses läksid esikohad vastavalt Põldotsale Adelantel ja Hõimule Odinil, kes muide oli parim ka päeva kõrgemas parkuuris – tõusva raskusega 130 cm-s. 110 cm peal peeti veel lisaks eraldi arvestust harrastajatele, siin osutus parimaks Arno Raadom (Liivimaa) hobusel Wifi S.

Päeva alustati aga õige madalalt – 65 cm kõrguselt, kus puhtusele ja kiirusele peetud sõidus tegi 24 osaleja seas parima tulemuse Marianne Piirmets (Liivimaa) hobusel Oidipus S.

Kahefaasilisena peetud 80 cm parkuuri avatud klassi lõpetas võidukalt Berit Truuts (Liivimaa) Mercedesel, kel tuli selleks alistada 18 konkurenti. Harrastajate arvestuses võttis esikoha Maria Kivastik (Liivimaa) Omelissa S-l.

100 cm oli samuti jagatud kahte arvestusse. Avatud klassis jõudis 19 paari seas esikohale Krista Kutsar Artil, parim harrastaja oli Sofya Tsyrulnikova (Liivimaa) Versonil.

Tulemused: https://ratsanet.ee/events/452