Tartumaa Noorte Suvekarika Takistussõidu kolmas etapp peeti maalilise Pangodi järve lähistel

20. augustit, taasiseseisvumispäeva tähistati Pangodis ratsavõistlustega. Tegu oli Tartumaa Noorte Suvekarika Takistussõidu kolmanda etapiga. Võisteldi kolmes klassis: 60-70cm (kuni 16-aastaste arvestus), 90cm (karikasarja arvestus kuni 23-aastastele) ja 110cm (arvestus kuni 26-aastastele sportlastele).

Kokku oli tulnud 52 sportlast üheksast erinevast ratsaklubist ja päeva jooksul anti 80 starti. 60-70 cm sõidu võitis Kaisa Solba Concordial, teiseks tulid Marie-Annabel Reiner ja Hortensia ning kolmandaks Berit Truuts Simsonil, kes ühtlasi läks sellega juhtima kuni 16.-aastaste karikasarja.

Karl-Eriku Ratsatalu perenaine Karin Sild autasustab 1. parkuuris 7. koha omanikku Kristi Vinti hobusel Artik. Foto: Karl-Eriku Ratsatalu

90 cm parkuur oli kõige osalejaterohkem. 34. startijast osutusid parimaks Anna-Mari Raudsepp ja Lorendso, kes võitsid teiseks tulnud Kadri Kõivu ja Amancerit suisa 5.05 sekundiga. Kolmandale kohale tulid Melissa-Marion Amiel ja Lady Landcolt.

110cm sõidu edukaim oli Jaak Kalda hobusel Pahhe. Teise koha võitis Anneliis Nurk hobusel Vainqueur ja kolmanda koha väärilise tulemuse sooritas Genely Mänd Tessical.

Kolmanda etapi järel on rebimine karikate nimel muutunud eriti põnevaks. Kuni 16-aastaste arvestuses juhib pikalt teiste ees kõigest 10-aastane Liivimaa RSK esindaja Berit Truuts, kes on kogunud 49 punkti. Teist positsiooni hoiab hetkel tema vanem õde Brit Truuts, kellel on 14 punkti vähem. Kuni 23-aastaste sportlaste arvestuses on seis hetkel kõige huvitavam: esikohale pretendeerivad 40 punktiga nii Laura Köidam kui Genely Mänd. Kolmandale kohale konkureerivad Stella Kajak ja Anni Maisla 35 punktiga. Järgnevate sportlaste punktide vahed on väikesed nagu ka 26-aastaste arvestuses, kus liidriks hetkel Tjorven Siiboja 44 punktiga. Tartumaa Noorte Suvekarika finaal peetakse 15. septembril Nõo lähistel Ecu Tallides. Karikaheitluses võib ennast hetkel kõige kindlamini tunda Brit Truuts, kuid finaalis on šansse mitmetel sportlastel. Võistlussarja toetab LEADER programm ja Tartumaa Arendusselts.

Takistust ületab Pärnumaa RSK esindaja Marin Varblane hobusel Parlament. Foto: Karl-Eriku Ratsatalu

Karl-Eriku Ratsatalus, kus toimus sarja kolmas etapp, asub maalilise loodusega kohas Pangodi järve vahetus läheduses. Kuigi aeg-ajalt korraldatakse selles ratsatalus väiksemaid võistlusi, toimusid ratsaliidu kalenderplaani võistlused selles tallis esimest korda. Igapäevaselt pakub tall turistidele võimalust hobustega aega veeta ja loodust nautida ning erinevas eas ratsanikud saavad hobi korras ratsutamisega tegeleda. Seega oli võistluste ettevalmistamisel ja läbiviimisel rohkem saginat kui tavaliselt. Ilmgi ei hellitanud kedagi – maapind oli eelneva päeva vihmast korralikult kastetud ning ka võistluste ajal tuli paar hoogu vett krae vahele. Õnneks ei olnud võistlusväljak sellest kõigest väga libe, kuid muutis siiski nii hobused kui sportlased üsna ettevaatlikuks.

Võistluspäeva tulemusi vaata hobumaailma kalendrist: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=8&y=2012&id=918

Laura Breede