Tartumaa Suvekarikas lõppes sel nädalavahetusel Ecu Tallides

14. septembril jõudis Ecu Tallides peetud finaaliga lõpule Tartumaa Suvekarikas Takistussõidus 2013. Karikavõitjateks tulid Stella-Ingrid Liinamäe, Katriin Adamov, Stefani Sabrodin, Kätlin Saavan ja Ele Prans.

Nelja etapi järel peetud finaalis osales märkimisväärne hulk võistluspaare, kes asusid karikasarja arvestuses mõõtu võtma 90 cm (lapsed kuni 16a.), 100 cm (juuniorid) ja 110 cm (noored ja harrastajad) kõrgustes parkuurides. Lisaks toimusid avatud klassid.

Kuni 16a. laste arvestuses oli endale juba enne finaali kindlustanud üldvõidu Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa), kes sellegipoolest osales ka viimasel jõuproovil ning lõpetas selle hobusel Fresh-Finesse teisel kohal. Finaali võitis Mariaana Ilves (Viru Ratsu) Radugal. Üldarvestuse teine koht läks Katriin Sildile (Nõo) ja kolmas Helina Kalevile (Liivimaa).

Juunioride arvestuses võttis üldvõidu Katriin Adamov (Nõo), kellele piisas võiduks vaid kahel etapil osalemisest. Tõsi küll, mõlemad õnnestus tal ka võita. Siiski olid konkurendid helded – ükski ratsanik ei osalenud enam kui kahel osavõistlusel, ning kokku oli juuniore punktitabelis 8. Finaalis, mis peeti avatud arvestuses nagu ka kõik ülejäänud klassid, oli seevastu osalejaid tervelt 27 ning siin tegi parima soorituse Brita Tuvi (Viljandimaa) hobusel Jaffary. Karikasarja teise koha võttis Mariaana Ilves, kolmanda Marie-Annabel Reiner (Simon).

16 noore ratsaniku konkurentsis pälvis karikasarja üldvõidu Stefani Sabrodin (Tartumaa), kellele järgnesid Anneliis Nurk (Nõo), kes tõusis tänu finaalis teise koha eest saadud maksimumpuntkidele, ja Anetta Vanessa Järg (Pärna). Finaalis tegi parima soorituse aga Free Bayl ratsutanud Kelli Laev (Tartumaa).

Lisaks nimetatud parkuuridele peeti laupäeval ka kaks avatud klassi, kus karikasarja arvestust ei toimunud. 125 cm kõrguses sõidus osales 13 võistluspaari, kellest ümberhüpetele pääses neli ning seal oli kiireim Kristi Luha (Tartumaa) Vacantosel. Päeva avaparkuuriks oli aga 70-80 cm kõrgune puhtusele peetud sõit, kus vigadeta lõpetasid 19st paarist neli.

Tartumaa Suvekarika finaali tulemused: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=9&y=2013&id=1239

Tartumaa Suvekarika üldarvestuse punktitabel: http://www.ratsaliit.ee/est/g199s4874