Tartumaa Suvekarikas sai avalöögi

18. mail toimus Ecu Tallides selle aasta Tartumaa Suvekarika sarja esimene etapp. Viies võistlusklassis anti päeva jooksul 86 starti. Päev oli nagu Hispaanias, palav ja tuuletu. Varjus oli 29 kraadi sooja. Hoolimata kurnavast kuumusest oli õhkkond sõbralik ja võistluspäev edukas.

Kõige nooremad sõitsid 60-70 cm parkuuri puhtuse peale. Siin tuli 8 puhast rada ja nii mõnelegi ratsanikule ja hobusele oli see elu esimene „päris“ võistlus.

Teine parkuur kõrgusel 90 cm oli kõige osalejaterohkem. Anti 27 starti, millest 8 olid vigadeta ja 8 kannatasid „ühe lati maha ajamise needuse“ all ning ülejäänud järgnesid riburada pidi rohkemate vigadega. Parkuuri võitis Kaire Kalm hobusel Syberia Kurtna RSKst olles 1,18 sekundit kiirem Stella-Ingrid Liinamäest ja tema ponist Fresh-Finesse, kes seekord tundusid sõitvat kõvasti rahulikumalt kui tavaliselt. Neile järgnes 6,25 sekundit tühja maad ja siis kolmas tulemus Mariaana Ilvese ja Raduga soorituses.

Teise parkuuri lõpuks oli kuumus juba üsna talumatuks muutunud. Kaks esimest sõitu läksid ootamatult kiiresti ja seetõttu tuli teha paus, kuna kolmanda parkuuri väljakuulutatud alguseni oli aega ning kõik võistlejad ei olnud veel kohale jõudnud. See aeg möödus uniselt nagu lämbe lõunamaine siesta, kus kogu elu tundub olevat välja surnud.

Kolmanda parkuuri algusega läks elu võistlusväljakul taas käima. Kaire Kalm oma noorukesel Siberyal tegi taas suurepärase sõidu ning napsas jällegi Stella-Ingrid Liinamäe ja Fresh-Finesse’i eest esikoha, edestades neid seekord 4.04 sekundiga. Neile järgnesid Ele Prans Pamelal, Maarja-Liisa Järvekülg-Luoma Olmaril ning Katriin Adamov Artikul, kes ühtlasi noppis ka kõrgeimad punktid kuni 18-aastaste ratsanike arvestuses.

Neljandas parkuuris startis esimesena Stefani Sabrodin Prestonil. Ta tuli, nägi ja võitis, tehes parkuuri ainsa vigadeta sõidu ja viies sellega koju nii esikoha kui karikasarja maksimumpunktid kuni 21-aastaste arvestuses. Teisele kohale tuli Leena Siir hobusel Zelibo, kes sai kahjuks 1 kp aja eest. Kolmanda koha pälvis Stella-Ingrid Liinamäe Calimero von Cimely’l. Stella-Ingrid võis päeva lugeda suurepäraselt kordaläinuks – igas parkuuris, kus ta startis, tuli ta esikolmikusse. Selle parkuuri ajal tuli sahmakas vihma, välkude sähvimine läks vahepeal nii tihedaks, et sekretariaadis arutati juba võistlusesse pausi tegemist. Õnneks ilm siiski selgines ja õhku tuli rohkem värskust.

Kuna kõik võistlejad olid kohal, siis otsustati viienda parkuuri algusaega kolmveerand tundi ettepoole tuua. Päeva viimane võistlusala sõideti 115 cm kõrgusel uue artikli 274.5.6 järgi. Päris puhtalt ei õnnestunud rada läbida ühelgi võistluspaaril. Parima tulemuse sai Anniina Koskinen ilusa sõidu eest hobusel Corano. Teiseks sai Anetta Vanessa Järg Pärna talu täkul Luxus. Kolmas oli Leena Siir Zelibol Mondes RSKst.

Tartumaa Suvekarikas toimub teist aastat. Eelmisel korral oli 3 arvestusklassi: lapsed (kuni 16.a), juuniorid (kuni 18.a) ja noored (kuni 21.a). Sel aastal on lisandunud eraldi arvestused harrastussportlastele kõrgustel 90 cm ja 110 cm. Uudne on veel Tartumaa klubide arvestus, kus kõikide etappide käigus koguvad punkte 5 Tartumaal registreeritud klubi: Liivimaa RSK, Nõo RK, Pärna RSK, Ratsarügemendi klubi ja Tartumaa RSK. Sarja võitjad selguvad finaalis, mis toimub septembris Ecu Tallides.

Täname kõigi osalejaid, kohtunikku Piret Hommukut, Karin Silda, Urmas Kõrgveed ja tublit platsimeeskonda samuti ka kohviku perenaist Ivika Palot! Tänu teile see võistlus õnnestus, AITÄH!

Kõik võistluspäeva tulemused ja sportlaste ja klubide punktiarvestused on leitavad Hobumaailmas: http://www.hobumaailm.ee/?page=37&m=5&y=2013&id=1095