Tartumaa Talvekarika etapid toimunud, finaal tulekul

Eilsel laupäeval selgus Luunjas Tartumaa Talvekarika paremusjärjestus enne finaali – toimus viimane, neljas etapp.

Tartumaa Talvekarikas võisteldakse teatavasti kolmes võistlusklassis, kõrgustel 125 cm, 110 cm ja 100 cm. Seekordses kõrgeimas parkuuris jõudsid ümberhüpetele 17-st alustanust seitse, kellest omakorda ümberhüpped läbisid vigadeta vaid kaks. Parima soorituse tegid Vaikla klubi sportlane Maria Popova ja Pols olles ligi kaks sekundit kiiremad teisena lõpetanud Kullo Kenderist (Tartumaa) ja hobusest Korado. Kolmanda koha pälvisid Luunjas Rainer Hõim (Tartumaa) ja Thobias Lauwes Forever.

Popova ja Pols olid kindlalt seekordse Luunja võistluse edukaimad, kuna võtsid võidu ka 15 cm madalamas ehk 110 cm kõrguste takistustega võistlusklassis. Kahefaasilises parkuuris järgnesid võitjatele Tartumaa klubi liikmed Stefani Sabrodin hobusel Eera ning Kristi Luha hobusel Landolet.

Võistluspäeva alustanud 100 cm esikolmikusse mahtusid võitjana Kelly Uuk (Liivimaa) ja Samuel, teisena Jaan Kalda (Tartumaa) ja Pahhe ning kolmandana Ann-Inger Kari (Viljandimaa) ja Of Course.

Tartumaa Talvekarika neljanda etapi tulemused leiate meie kodulehekülje kalendri rubriigist. Tartumaa sarja etapid on sellega lõppenud, finaal, kus kõikide võistlusklasside kõrgused tõusevad 5 cm võrra, on kavas 31. märtsil.