Tartumaa Talvekarika II etapp lükkub edasi. ERL soovitab kõigil korraldajatel jälgida hoolega temperatuure.

Tõsise pakase tõttu lükkub 25. jaanuaril toimuma pidanud Tartumaa Talvekarika II etapp nädala võrra edasi. ERL ja veterinaarid panevad kõigile südamele, et suure külma korral pole hobuste heaolu silmas pidades soovitatav võistlusi korraldada.

Tõsise pakase tõttu lükkub homme toimuma pidanud Tartumaa Talvekarika II etapp 1.veebruarile. Korraldajad leiavad, et soojenduste vaheajal on suur oht külmetuda ja transportimisel võivad tekkida probleemid. Otsus võeti vastu sportlaste ja hobuste heaolust lähtudes. Täna oli pakast Luunjas -26c ja homseks ei lubata olulist soojenemist.Kõik senised ülesandmised ja stardijärjekorrad jäävad jõusse. Muudatuste tegemiseks on aega kuni 29.01.2014.

Eesti Ratsaspordi Liit soovitab pärast konsulteerimist veterinaaridega kõigil võistluste korraldajatel ja sportlastel jälgida hoolega ilmateadet ja õhutemperatuuri. Kui õhutemperatuur langeb alla -15 -20C soovitame võistlusi mitte korraldada ja nendel osaleda, ikka selleks, et jälgida hobuste heaolu.

Ka tavalise talveilmaga on mõistlik jälgida hobuste transpordi-, soojendamise ja võistlemise tingimusi võistlustel, kuhu on plaan minna. Kindlasti tuleks vastavat infot võistluste korraldajatel jagada vähemalt üks päev enne võistlust.

Tartumaa RSK, ERL