Tartumaa Talvekarika Kilgi talli etapil tegid naised Kullole ära

12. veebruaril toimus Kilgi Tallis Tartumaa Talvekarika neljas etapp. Jäänud on vaid finaal Luunjas, seda juba 26. veebruaril.

Tartumaa Talvekarikas kannab õigustatult oma jahedust õhkavat nime. Kilgi Talli etapid on ilmataadi tahtel juba kolmandat aastat silma paistnud eriliselt talvise ilma poolest. Hommikul näitas kraadiklaas -16c. Õnneks seekord erilist tuult ei puhunud, julgemad ratsaspordi edendajad kaevasid treilerid lumehangest välja ja võtsid suuna Kilgi Tallile.

Nii antigi kohtunik Marko Villemsoni stardikella saatel kell 11:00 start 80 cm kiirusparkuurile. Rajameistrite kogu esitles küllaltki raskete pööretega võistlusrada. Oli kukkumisi, tõrkumisi ja rajalt eksimisi. 17 stardi konkurentsis võttis ka sel etapil esikohapunktid kiirete pöörete poolest Tartumaa maneezides tuntust koguv Stefani Sabrodin suurt kasvu ponil elik väikest mõõtu hobusel Mikron. Stefani on ka 80-90cm arvestuses Tartumaa Talvekarikas 2011 punktitabeli juhtpositsioonil.

100 cm kahefaasiline sõidu esikolmiku moodustasid Reesa Pihu, Ann Inger Kari ja Catlyn Resto, kes Talvekarika arvestuses hoopis 120 cm kõrgusel mõõtu võtavad. 100 cm arvestuse maksimumpunktid tabelisse kogus seega hoopis Kelly Laev, kes avatud arvestuses jäi neljandale kohale.

Reesa Pihu. Foto: Catlyn Resto

Reesa Pihu oli edukam ka 120 cm arvestuse parkuuris. Teisele kohale tuli eeskujuliku sõiduga Tartumaa verivärske klubi, Nõo Ratsaspordiklubi esivõistleja Kristi Luha Landoletil. Kolmandal kohal finišeeris Catlyn Reso Londonil. Punktitabeli napp liider Kullo Kender seekord tulisematele tüdrukutele tagatuld ehk kanni ei näidanud. Polnud päris see päev.

Kokkuvõttes seljatasid sportlased ka seekord ilmataadi ja võistluse võis lugeda õnnestunuks. Näis, millega üllatab Luunja Finaal 26. veebruaril. Finaal on juba ERL-i kalenderplaani kuuluv võistlus, kus jagatakse kohapunkte 1,5-kordse koefitsendiga, auhinnarahasid karikasarja edukamatele 4-kordse koefitsendiga. Lisaks iga ala võitjale hobusekuju ja auhinnatekk. Tasub pingutada ja Luunjasse tulla!