Tartumaa Talvekarikad võitsid Raag, Kuusik ja Kari

Eile, märtsikuu viimasel päeval, jõudis Luunja maneežis lõpule tänavuse talve ainus ERL-i kalenderplaani kuuluv avtud kodumaine takistussõidusari Tartumaa Talvekarikas. Kolme arvestuse võitjateks osutusid alustades kõrgemast Urmas Raag, Grete Britt Kuusik ja Ann-Inger Kari.

Kõrgeimas arvestuses oli finaali takistuste kõrguseks 130 cm. Ümberhüpetel kinnistas Urmas Raag (GKG) oma esikoha koondarvestuses võites sõidu hobusega Geraldine. Finaali lõpetasid teisena soomlanna Nina Höglund ja Patrik, kolmandana selles arvestuses mitte osalenud Catlyn Resto (Tartumaa) ja London. Lõpptulemusena moodustasid toimetuse arvestusel esikolmiku Raag, Kullo Kender (Tartumaa) ja Rainer Hõim (Tartumaa). Viimased, kes eile olid võrdse tulemusega teised ning vaid punktiga maas Raagist, kogusid finaalist vastavalt Kender kolmanda ja Hõim viienda koha punktid.

Keskmises arvestuses, kus finaal peeti kõrgusel 115 cm, toimusid esinelikus muudatused. Finaali võiduga tagas üldvõidu Grete Britt Kuusik (Pärnumaa), kes finaalsõidus oli parim hobusel Bridney. Koondarvestuses möödus ta poole punktiga enne finaali liider olnud, kuid seal neljanda koha punktid teeninud ja sellega teiseks langenud Kristi Luhast (Tartumaa). Luha lõpetas sõidu Landoletiga kaheksandana. Finaali teise koha eest sai Polsil startinud Vaikla klubi sportlane Maria Popova kokkuvõttes kolmanda koha. Popova osales vaid kahel etapil, millest mõlemad oli võitnud.

Madalaimas arvetuses piisas Ann-Inger Karil (Viljandimaa) võidu kindlustamiseks kolmandast kohast hobusega One Wind. Sõidu võitnud Kari klubikaaslane Brita Tuvi hobusel Jaffary sarja arvestuses ei osalenud ja nii kogus Kari teise koha punktid. Võidupunktid ja teise koha sõidus võttis Jaak Kalda (Tartumaa) hobusel Pahhe, mis tõstis sportlase neljandalt kohalt kolmandaks. Teisena lõpetas sarja madalaima arvestuse Melissa-Marion Amiel (Viljandimaa), kes finaalis on hobusega Bourbon kaheteistkümnes, punktiarvestuses küll viies.

Tartumaa Talvekarikas jõudis lõpule, kuid sisehooaeg takistussõitjatel veel jätkub. Lõpplahendust ootavad veel takistussõidu ERL-i Talvine Ponikarikas, kus kavas viimane etapp Perilas ning finaalid Ruilas ja Tondil, samuti Hiiumaa Talvekarikas. Pidamata on veel igakevadine traditsiooniline Ruila Indoor ning mõned väiksemadki võistlused.