Tartumaal alustas Liivima Ratsaklubi Talvine Karikasari

Eile peeti Eestis takistussõiduvõistluseid nii Põhja kui Lõuna Eestis. Tartumaal Sirgu külas perekond Saksa ratsakeskuses peeti Liivima Ratsaklubi Talvise Karikasarja avaetapp.

Liivimaa klubi võistluse kõrgeimaks sõiduks oli kahefaasiline 125cm kõrguste takistustega parkuur, kus kaks esimest kohta hõivas Kertu Klettenberg (Ruila Tall). Parima tulemuse sõitis Kertu välja hobusega Darco, teise koha tõi sooritus hobusega D. Lady. Kolmandale positsioonile jõudsid Eleri Kiveste (Vändra) ja Copherfild. 15cm madalamal kõrgusel, samuti kahefaasilises parkuuris, olid teisel ja kolmandal kohal samad paarid, mis põhiparkuuris. Võidu võttis sel kõrgusel aga Catlyn Resto (Tartumaa) hobusega London. 110cm harrastajate arvestuse parim oli Arno Raadom (Liivimaa) hobusega Wifi S.

Harrastajate arvestust peeti ka kõrgusel 100cm, sealgi jäi võitmatuks Raadom hobusega Wifi S, kui talle järgnesid Marika Einstein (Viru Ratsu) ja Alžiir ning Kelli Bachmann (Tartumaa) ja Walter S. 100cm avatud arvestuse parimate hulka jõudsid Helina Kalev (Liivimaa) ja Putter Atacama, Siret Saks (Liivimaa) ja Weenus S ning võrdse tulemusega kolmandat kohta jaganud Anete Sikora (Liivimaa) hobusega Capella II, Olesja Mironjuk (Tartumaa) hobusega Loretta ja Maris Parmakson (Liivimaa) hobusega Costa Brawa.

Ka 80cm kõrgune parkuur peeti kahes arvestuses, kus harrastajate parima tulemuse saavutasid Marika Einstein ja Alžiir Erle Raudami (Tartumaa) ja Jaffary ning Cloe Lusenbergi (Avante) ja Pannsylvania ees. Avatud klassi parimad olid Kristina Albertina Reinstein (Tartumaa) ja poni Saffierah, Berit Truuts (Liivimaa) ja Mercedes ning Teisi Unt (Järvamaa) ja poni Bambi.

Liivimaa sarja avavõistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/447?locale=et&year=2015