Tartumaal Kilgi tallis avati sisehooaeg 16.oktoobril koolisõiduvõistluse ja esimese lumega

Kilgi Tallis avati sisehooaeg koolisõiduvõistlusega, kus võisteldi ABC 1-1, A-3 ja L-2 skeemides.

Võistlus algas kell 11.00 ABC 1-1 skeemiga. Esimesse skeemi oli registreerunud 17 võistluspaari, kellest 6 võistlesid kuni 16a. ratsutajate arvestuses. Kuni 16a. ratsutajate arvetuses tuli võtjaks Kristi Luha hobusel Landolet (63,05%). Teise koha saavutas Kristiin Vähi hobusel Muumitroll (61,66%) ning kolmandaks platseerus Hanna Laas hobusel Restor (58,05%).

Skeemi ABC 1-1 avatud klassis autasustati viit parimat, kelle seas tuli võtjaks viimasena startinud Külli Marrandi hobusel Pikee (65,55%). Teise koha saavutas Jonna Juhola Kilgi talli hobusel Condor (64,44%) ning kolmandaks tuli Liidia Unt hobusel Callistos (63,33%). Neljanda koha sai Kaie Mihkra hobusel Prometheus (63,15%) ning viimase auhinnalise koha Melissa Marion Amiel hobusel Pink Floyd (63,05%).

Kaie Mihkra ja Prometheus. Foto: Elari Aaboja

A-3 skeemis oli taaskord end kirja pannud 17 võistluspaari, kellega oli tulnud rinda pistma ka üks julge 16a. arvetsuses osaleja Hanna Laas hobusel Golden Rose (60,00%). Taas püsis pinge üleval kuni viimane võistleja oli oma skeemi lõpetanud, kuna kolm esikohta jagati välja viimase kolme ratsutaja vahel. Väga tasavägises võitluses saavutas esikoha Raili Märdin hobusel Herreera (68,50%), teiseks tuli taaskord Jonna Juhola hobusel Mani Mekkeri (68,00%), kolmandaks Kaia Päss hobusel One Step (67,25%), neljas oli Jonna Juhola hobusel Condor (66,50%) ning viimasele auhinnalisele kohale tuli Eliis Veiper hobusel Lambert (66,25%).

Viimasesse skeemi L-2 oli end üles andnud 5 võistluspaari. Seekord saavutasid kolmikvõidu Kilgi talli ratsutajad, kellest esikoha saavutas Agnes Raudam hobusel Calido (67,83%). Teisele kohale tuli juba kolmandat korda Jonna Juhola hobusel Mani Mekkeri (67,00%) ja kolmanda auhinnalise koha sai Ülle Voolaine hobusel Hilton (65,16%).

Võistluste kohtunikud Annika Õkva ja Kadri Tammistu jäid võistlusega väga rahule. Kohtunikele tegi heameelt see, et võistlejaid oli tulnud kokku väga palju. Liskaks rohkele osavõtjate arvule toimus ka tihe tagasiside kohtunike ja ratsutajate vahel.

Päev näitas, et huvi koolisõidu vastu on suur ja et ala on populaarsust kogumas, seega plaanime edaspidi tihedamini ka koolisõiduvõistlusi korraldada.

Tulemused leiate meie kodulehelt www.horseexpert.ee