Teeme ülevaate Eesti Ratsaspordi Liidu edetabelitest

Aasta lõpuni on jäänud vähem kui kolm kuud ning seetõttu on paras aeg heita pilk Eesti Ratsaspordi Liidu edetabelitele ja teha ennustusi lõppeva hooaja parimate suhtes.

Takistussõit

Takistussõidus juhib põhitabelit Gunnar Klettenberg (GKG), kellele hooaja arenedes on üha lähemale tõusnud Tiit Kivisild (Ruila Tall). Klettenbergil on septembrikuu lõpuga kogutud 1643 punkti, Kivisildil 1437. Palju ei jää esimestest maha ka Rein Pill (Ruila Tall), kellel kolmandana punkte 1326. Esikolmikule järgnevad neljandana Paul Argus (Tondi), viiendana Hanno Ellermann (ESHKS) ja kuuendana Andres Udeküll (KRT).

Noorte takistussõitjate kolme kvartali liider on Kristi Luha (Tartumaa), kellest kaugele ei jää teisena Susan Kaleta (Viljandimaa). Noorte edetabeli kolmandalt realt leiame hetkel Catlin Resto (Tartumaa). Luha punktisumma on suurim ka juuniorite hulgas. Selles arvestuses järgnevad Tartumaa klubi juuniorsportlasele Meriel Isok (Tondi) ja Linda Randpere (Ruila Tall). Poniklassi esikolmikust leiame septembri lõpuga My Relanderi (Ruila Tall), Marie-Annabel Reineri (Simon) ja Hanna Saagpakki (KRT).

Kristi Luha ja Bison. Foto: Külli Tedre

Koolisõit

Koolisõitjate esikolmikus on Eestit mitmetel rahvusvahelistel võistlustel edukalt esindanud paarid. Veenva eduga juhivad Dina Ellermann (Tondi) ja Landy`s Akvarel, neile järgnevad Tiina Kuusmann (KRT) ja Stallone ning Getter Kangur (Tondi) ja Palladion. Noorteklassi kuuluv Getter on eelduslikult Palladioniga liider oma vanuseklassis, juuniorite edetabelit juhivad Anita Žukova (Tondi) ja Royal Pokemon, poniklassis Kaisa Falkenberg (Tallinna Ratsakool) ja Räpsi. Koolisõidus peetakse ainsana arvestust ka lasteklassis, kus liidripositsioonilt leiame Laura-Maria Lukase (Viljandimaa) ja hobuse Zäz.

Getter Kangur ja Palladion. Foto: Külli Tedre

Kolmevõistlus

Kolmevõistlejad on tõenäoliselt selleks aastaks hooaja lõpetanud, mistõttu suure tõenäosusega võivad praegused liidrid säilitada oma positsiooni ka aasta lõpu seisuga. Põhitabeli tipust leiame veenva eduga Vilvi Laaneti (Järvamaa), kellel punkte 504. Teisena on 297 punkti kogunud Kerstin Valdsalu, kolmandana 222 punkti Anna-Liisa Raudsepp. Saame tõdeda, et kõik esikolmiku sportlased kuuluvad Järvamaa klubisse.

Vilvi Laanet ja Well Timed. Foto: Külli Tedre

Noorte edetabelit juhib vaid 0.5 punktise eduga Juula Reinumägi (Tartumaa) ees Anna-Liisa Raudsepp, kolmandal kohal asub juuniorite EM-l osalenud Ann Marii Vilk (Kurtna). Raudsepp on parim ka juuniorite arvestuses, Vilk asub teisel positsioonil. Parima ponisõitja kohalt leiame jällegi Järvamaa klubi sportlase, sedapuhku Maribel Tuikeni.

Kestvusratsutamine

Kestvusratsutamise edetabelites leiame juhtpositsioonilt Kairit Kalbre (EER) nii põhi- kui noorte edetabelis. Põhitabelis järgneb Kalbrele 3.5 punktise mahajäämisega Egle Kalev (Ratsarügement), pisut suurema vahega kolmandana Joosep Tikk (Kassari ratsamatkad). Juuniorite ja poniklassi edukaim on septembrikuu lõpuga Annabel Kaldvee (Ratsarügement).

Annabel Kaldvee ja Frank-Fränk. Foto: Külli Tedre

Rakendisport

Rakendisportlaste üldtabelit juhib poniga võistlev Pille-Riin Reinaus (Märjamaa), kellele järgnevad Urmas Saks (Liivimaa) ja Riina Rõa (Vändra). Ühehoburakendite tabeli esimesel real asub Urmas Saks, üheponirakendites Pill-Riin Reinaus. Hobuste paarisrakendites on punkte kogunud vaid Ungaris resideeruv Pille Oberpal (Kurtna), ponide kaherakendites Anu Pärisoo (Caballus).

Pille-Riin Reinaus ja Harton. Foto: Külli Tedre

Harrastajad

Harrastajatele peetakse edetabeleid kolmel olümpiaalal. Koolisõidus on enim punkte kogunud Marina Drozdova (Niitvälja), takistussõidus Erle Raudam (Tartumaa) ning kolmevõistluses Laura Liivamägi (Black Stallion).

Marina Droždova ja Ferrari. Foto: Külli Tedre

Klubid

Takistussõidus juhib klubide edetabelit veenva eduga Ruila tall, koolisõidus võib sama öelda Tondi klubi, kolmevõistluses Järvamaa klubi kohta. Kestvusratsutamises on enim punkte kogunud klubi EER sportlased, rakendis Märjamaa kutsarid.