Tegus nädalavahetus: eestlased võistlevad Lanakenis, Haslevis, Kurtuvenais ja Bendoriais

Eeloleval nädalavahetusel osalevad Eesti ratsasportlased mitmete erinevate alade rahvusvahelistel võistlustel, millest olulisim on kindlasti Belgias Zangersheide kasvanduses traditsiooniliselt peetav noorhobuste MM takistussõidus.

Septembri lõpunädalatel on juba aastakümneid tavaks korraldada kuulsas Belgia Zangersheide kasvanduses, mis asub Lanakenis, noorhobuste Maailmameistrivõistluseid takistussõidus. Viimastel aastatel on alati olnud kohal ka eestlased, erand ei ole tänavunegi hooaeg. Meie poolt on väljas Hanno Ellermann hobustega Sopranist K (5.a.), Wilander (5.a.) ja Erlinus (6.a.), Tarmo Kutsar hobusega Little John N (6.a.) ning Jüri Sokolovski hobustega Eddie (6.a.), Mama Mia (5.a.), Nouveau (6.a.) ja Sundance (7.a.). Sopranist, Wilander ja Little John on muide Eestis sündinud hobused. Noorhobuste MM saab avalöögi juba täna.

Vaata noorhobuste MMi otse siit: https://www.clipmyhorse.tv/en/live

Kolmevõistlejad jagavad Põhja- ning Baltimaade medaleid Taanis Haslevis. Võistlustulle asuvad Vilvi Laanet ja Well Timed CIC2* tasemel, Dagmar Ainsoo ja Orinthia, Karl Robert Valk ja Dubai, Erkki Hõim ja Cadmium, Anna-Liisa Raudsepp ja Bingor, Kätlin Hundimägi ja Trevor ning Vilvi Laanet ja Jonquil tasemel CIC1*. Lisaks on ponide 1* tasemel väljas Marie Sein ja Ottomar ning Nora Kurik ja Gogo Demon. Igal juhul meie kolmevõistlejate tänavune suurim välisekspansioon!

Leedus korraldatakse eeloleval nädalavahetusel kaks rahvusvahelist võistlust. Kestvusratsutajad võtavad mõõtu Kurtuvenais, kus 160km distantsil stardivad Kairit Järv ja Nola, Keiu Oras ja Baltimor ning Jelena Sbitneva hobusega Quito el Indalo. 120km pikkust rada asuvad läbima Anne Rohtla hobusega Jalizza Adamas ja Heigo Rohtla hobusega Fatas Zansibaar, sama pikka noorte ja juuniorite rada Merilin Kalbre ja Jethro, Annabel Kaldvee ja Nilsson OX ning Katrin Melts ja Filly Bella. 80km distantsil asub võistlustulle avatud klassis Ines Beilmann hobusega Local Sunshine, noorte ja juuniorite klassis Kaisa Keerd ja Nella ning Sanna Podekart ja Galaxy.

Rakendisportlaste 2* ja 3* turniir leiab aset Vilniuse lähistel Bendoriais. CAI3* ponide võistlusel astub üles Riina Rõa, CAI3* hobuste üherakendites Urmas Saks ja Ülar Raudsepp. Urmas Saks astub oma teise hobusega üles ka CAI2* tasemel.

Kaasaelamist saab olema küllaga, Hobumaailm annab oma panuse meie sportlaste saavutuste kajastamisel.