Teine päev Bratislavas – eesti meeskond Rahvuste Karikal 10. kohal

Siinkohal natuke hilinenud uudiseid Bratislavast. Kõnealuseks on eilne päev ehk reede.

Võistkondliku sõidu ajaks oli kuuma 30 kraadi, meie voistkond oli stardis teisena. Esimesena rajal Hanno Tadmusega – eelviimaseks takistuseks kolmene süsteem, mille viimase lattaia kobistas maha, tagajärg 4 kp.
Esimese nulliraja tegi šveitslane Theo Muff hobusel Acomet. Selles voorus rohkem vigadeta sõitjaid polnudki.

Teise vooru soitis meil Kiva Torreroga, enne teda oli poolakas Jontsik teinud ilusa sõidu (1 kp aja eest). Võiks öelda, et Tiidu sõit polnud just kõige parem – raja alguses tõi üks väike vale otsus 4kp, siis hüppasid nad vette ja tuli ka viga kolmeses süsteemis – kokku 12 kp. Teise vooru järel juhtisid šveitslased 4 kp-ga, väga hea tulemus, 5 kp, oli ka poolakatel.

Kolmanda sõitjana oli rajal Gunnar Bingoga. Kindlasti ehmatasid takistuste kõrgused natuke hobuse ära (paanika raja alguses ning hobune laks krampi ja nii need vead tulid) – neilt samuti 12 kp. Seis polnud eriti hea ja jäi vaid loota, et kapten ei eksi. Kolmanda vooru lõppedes juhtis Prantsusmaa, kellel oli 8 kp.

Neljandana startis siis Rein, kelle algus oli väga hea… ja siis tuli see veekraav, mis on siin üks äärmiselt ebameeldiv takistus. A Big Boy jäi korraks mõttesse ja maanduski lindile. Kokku sai meil siis 20 kp ja teise vooru enam asja polnud. Viimasena sai teise vooru 17 kp teeninud Ungari.

Teises voorus tegid super esituse soomlased, kelle esimese vooru algus polnud just paljulubav, kuna Noora Forsten tõrkus veekraavil välja. Kuid Mikael Forsteni topelt nulli-rajad ning ka teiste sõitjate teise vooru nullid tagasid Soomele kokkuvõttes teise koha – kokku 9 kp. Võit läks Prantsusmaale (4kp), kolmandaks sõitsid end poolakad (22 kp).

Lohutasime siin ennast, et olime Itaalia ja Belgia vahel 10.kohal. Rada polnud just raske, kuid meie kolmel ratsanikul olid ikkagi üsna noored ja kogenematud hobused. Eks järgmine kord paremini.