Teine päev Ruilas: padukat ei tulnudki, selgus juunioride meister, päeva nael – jalgpall

Laupäev, 11. Juuli. Kell pool kaheksa hommikul on Ruilas juba suviselt soe. Kompleks on unine. Harjutusväljakul on näha vaid patsiga leedukat Mantast ja meie Teele Metstaki. Võistlusväljak on vastandina eilsele märjale kuiv ja korraldajad tegelevad kastmisega. Vaatamata varajasele hommikutunnile kogunevad juba poniratsutajad, kes alustavad kell 9.

Ponides võidutsesid Johannad

Poniratsutajatest olid tänasel päeval parimas hoos Saaremaa Johannad, kes võtsid kaksikvõidu. Parimini õnnestus sõit Johanna Johansonil (Foto: Külli Tedre), kes hilisemas intervjuus tõdes, et täna oli temale ja Anakeele vägagi sobiv rada. Teisena lõpetas Johanna Pitk ponil Okey, kolmandana Helena Palu (Kuldne Kabi) Ramsesel.

Päeva suurim autasustamine

Järgnevas jäi selgitada juunioride meister. Noorte ratsanike võistlussõidule järgnenud auhinnatseremoonia kujunes parajaks pudruks, sest arvestusi, milles auhindu jagati, oli neli – juunioride meistrivõistlused koondarvestuses, meistrivõistluste esimese osavõistluse ja teise osavõistluse paremad ning lõpuks ka rahvusvahelise võistluse paremad. Kuna parimaid oli nõnda palju, mainigem siinkohal ära, et juunioride meistriks krooniti Maarja-Liisa Lindre (Kuldne Kabi), kes võistles hobusel Stern. Hõbe ja pronks läksid Parkuuri klubi liikmetele – teine Madis Morna Ellipsil, kolmas Tjorven Siiboja Günteril. Rahvusvahelises arvestuses võitis sarnaselt eilsega lätlanna Linda Ansule Lemonsil. Teise ja kolmanda koha võttis täna Tjorven Siiboja Burbonil ja Günteril.

A Big Boy näitas klassi

Päeva arenedes jõudsime parkuurini takistuste kõrgusel 130 cm. Samal ajal algasid Ruila MK-etapi erisaate võtted, mille tarbeks hakkas aktiivselt intervjuusid võtma tuntud lauljatar Gerly Padar. Mäletamist mööda tegid eile madalamates sõitudes puhta töö Catlin Vatsel ja Listra. Mida suudavad nad täna, oli paljudel küsimuseks enne starti. Suutsid päris palju. Arvestatavalt raskemal rajal, kui eile, saavutas võistluspaar hinnalise kolmanda koha. Võidu noppisid aga Rein Pill ja A Big Boy, kes täna võistlussõidu teises osas näitasid juba ka kiiruslikke omadusi. Kahe Eesti võistluspaari vahele platseerus valgevenelane Mikalai Karpovich hobusel Brandenburg.

Seenioride EMV esimene osavõistlus

Kui juunioride meistrivõistlused jõudsid täna lõpule, siis seenioride klassis said nad alguse. Puhtusele ja kiirusele peetud rahvusvahelise 140 cm raames startisid EMV arvestuses seitse sportlast. Puhaste paberitega lähevad homsele teisele osavõistlusele (150 cm MK-etapp) vastu vaid Heiki Vatsel ja Ebbe-Liisa Sõnajalg. Teisena startinud Urmas Raag Axelil võttis optimaalseima trajektoori ning sõitis välja päeva parima aja, kuid ajas maha viimase takistuse. Seega Raagi tulemus EMV arvestuses 4 karistuspunkti. Võitlejana tuntud Raag ei lasknud sellest ennast heidutada ning läbis hiljem Lagunaga raja vaid veidi aeglasemalt, kuid puhtalt, võttes alavõidu. Teise kohaga lõpetas nagu eilseski 140 cm Heiki Vatsel Fee-l, kolmandana eilne võitja Shpokhovsky Campinol.

Heiki ja Fee auringil. Foto: Külli Tedre

Päevasündmuseks ei olegi ratsutamine….

Kas naljaga pooleks või mitte, kuid päeva sündmuseks saab nimetada võistlusväljaku taga maha peetud jalgpallimatši Eesti versus Euroopa. Matš oli pingeline ning emotsionaalne. Minut enne lõppu suutis Kullo Kender peaga Rein Pilli antud nurgalöögi väravasse suunata ning seisu viigistada 2:2. Kahjuks sai uskumatu teoks ning järgmise rünnakuga suutis lätlane Neretnieks lüüa Euroopale veel ühe värava ning jätta sellega võidu külalismeeskonnale. Võistkondade parimateks tunnistati Eesti poolel väravavaht Katrin Pill, Euroopa poolel leedukast väravavaht Benas Gutkauskas.

Urmas Raag lähivõitluses Benas Gutkauskasega. Foto: Külli Tedre

Derby’t ei läbinud keegi puhtalt

Päeva lõpetas Esimene Ruila Derby, mille rada ühtis traditsioonilise Kernu Derbyga. Stardis oli kõigest seitse võistluspaari ning karistuspunktideta ei jäänud keegi. Vähima arvu ehk 4 kogus koondise kapten Pill Touransiga. Teise tulemusega lõpetas Sinijärv Viperil. Kolmas kuni viies lõpetasid 12 karistuspunktiga, parima aja ning seega kolmanda koha sai valgevenelane Igor Vasiljev hobusel Marino 102.

Õhtu jätkub meeleoluka afterpartyga Ruilas. Homme uued sõidu, uued võidud, nende hulgas MK-etapiks olev Grand Prix, kus takistuste kõrgus kuni 150 cm.