Teise osavõistluse võitis Christian Ahlmann, üldliidriks tõusis tiitlikaitsja Guerdat

Prantsuse takistussõitjate eilne õnn pöördus ning tänaseks kangelaseks kujunes esimesel päeval hobuse valikuga mõnevõrra alt läinud sakslane Christian Ahlmann, kes võttis osavõistluse võidu oma kogenud partneril Taloubet Z.

Teine osavõistlus peeti ümberhüpetele, põhiparkuuri takistuste kõrguseks oli kuni 160cm. Hispaania rajameister Santiago Varela Ullastres, kes muide ehitab ka Rio Olümpiamängude rajad, oli üles seadnud 14 takistusega parkuuri, milles ka kahene ja kolmene süsteem. Probleemseimaks sai sportlastele eelviimane ja sellele eelnenud takistus. Nimetatud real eksiti arvukalt, eksijate hulgas oli mitmeid favoriite.

Kui avavõistlust võis pidada prantslaste pidupäevaks, siis täna oli õnn neid hüljanud. Patrice Delaveau võttis maha kaks takistust ja lisaks sai tõrke eelviimasel takistusel. Kevin Stautil pudenes kaks takistust. Kuna starditi pööratud paremusjärjestuses, olid viimastena startinud Simon Delestere ja Penelope Leprevosti närvid tõenäoliselt arvestatavalt pingul. Delestre ja Qlassic Bois Margot eksisid üle-eelviimasel takistusel, Leprevost ning Vagabond de la Pomme viimasel, kusjuures olid ainsad, kes selle takistuse maha ajasid. Penelope tundus minevat tegema kindlat nulli ja võttis viimasele takistusele lähenedes ühe lisasammu, mis paraku oli vale otsus ja tulemuseks aeglane null, mis andis alles 18. koha, vahetult Delestre järel. Lisame veel, et ümberhüpetele ei pääsenud ka eile kolmandana lõpetanud Daniel Deusser.

Simon Delestre ja Qlassic Bois Margot

Patrice Delaveau ja Lacrimoso 3HDC

Penelope Leprevost ja Vagabond de la Pomme

Teise osavõistluse võitjat läksid selgitama seitse paari, kellest esimesena startis 2011.aastal karika võitnud paar Christian Ahlmann ja Taloubet Z, kes näitasid meestele ette, kuidas sõita tuleb. "Tahtsin kindlasti kiiresti sõita, ta on väga kiire ja hea hobune. See oli mu ainus võimalus natuke rankingus tõusta ja polnud muud valikut. Eilne plaan oli natuke teistsugune, aga see on sport. Proovisin ühe päeva säästa Taloubet'd ja minu jaoks polnud see suur risk, sest Colorit on viimastel võistlustel heas vormis olnud. Polnud meie parim päev." Ahlmann tegi optimaalselt väikesed pöörded, hoidis piisavat kiirust ning tegi teistele ette tulemuse, mis jäigi ületamatuks. "Proovisin oma kolleege survestada ja see õnnestus. Kui sul on Ferrari, siis on seda natuke lihtsam teha," kommenteeris Ahlmann pressikonverentsil oma sooritust.

Christian Ahlmann ja Taloubet Z

Teisena startinud iirlane Denis Lynch ja All Star 5 tegid samuti puhta sõidu, kuid oluliselt aeglasemalt. Samas piisas sellest teiseks kohaks, sest rohkem puhtaid ümberhüpetelt ei tulnudki. "Ma olin eile aeglane, sest ta pole üldiselt väga kiire hobune. Püüan takistused püsti hoida."

Denis Lynch ja All Star 5

Viimasena startinud tiitlikaitsja Steve Guerdat ja Corbinian võtsid maha juba esimese takistuse, kuid kogenud sportlane jätkas hea kiirusega lõpuni ning kindlustas lõpuks osavõistluse neljanda koha. "Christiani tulemust poleks ma läinud üle sõitma, sihtisin teist kohta. Corbinianist saab väga hea hobune, aga me veel otsime üksteist," märkis tiitlikaitsja.

Steve Guerdat ja Corbinian

Kolmandana lõpetas samuti nelja karistuspunktiga hollandlane Harrie Smolders hobusega Emerald N.O.P. "Emerald hüppas täna liiga hästi, ma oleks peaaegu maha kukkunud. Täna vajasin head kohta, et esmaspäevani konkurentsis püsida."

Harrie Smolders ja Emerald N.O.P

Küllaltki head sõidud tegid ka Kesk-Euroopa takistussõitjad. Parima sooritusega lõpetas poolakas Jaroslaw Skrzyczynski hobusega Crazy Quick kiire nelja karistuspunktiga kõrgel kümnendal kohal. Teine poolakas Michal Kazmireczak ja Que Pasa 5 ajasid samuti maha ühe takistuse, kuid lisandus ka üks punkt ületatud normiaja eest. Ungarlanna Mariann Hugyecz ja Chacco Boy said õige rütmi kätte pärast kolmandat takistust, kuid kahjuks oli enne seda kaks latti maas. Ungarlanna tulemuseks kaheksa karistuspunkti.

Jaroslaw Skrzyczynski ja Crazy Quick

Kahe osavõistluse tulemusel liideti sportlaste kohapunktid, arvutati punktivahe liidriga, mis omakorda jagati kahega. Sel moel tekkis edetabel 30st paremast, kes jätkavad esmaspäeval finaalvõistluses karikavõitja selgitamist. Karistuspunktideta läheb kahte viimast vooru sõitma tiitlikaitsja Steve Guerdat. Talle järgneb kahe karistuspunktiga kolmekordne karikavõitja Marcus Ehning, kolm karistuspunkti on Daniel Deusseril ja Harrie Smoldersil. Eilsed liidrid Leprevost ja Delestre jätkavad viie karistuspunktiga. Ahlmann tõusis kümnendale kohale, tema karistuspunktide arv on kaheksa.

Marcus Ehning ja Cornado NRW

Daniel Deusser ja Cornet d'Amour

Parima Kesk-Eurooplasena on Skrzyczynszki 11 karistuspunktiga 14. positsioonil. Heitlus tuleb igal juhul põnev, sest arvestatud karistuspunktidele lisanduvad esmaspäeval reaalsed karistuspunktid, mistõttu liikumised ühes ja teises suunas on täiesti võimalikud.

Parkuuri tulemused: http://online.equipe.com/sv/class_sections/191293/results