Teise päeva parimad Riias on Rein, Tiit, Ebbe ja Margit

Ilm on ilus, võiks öelda, et isegi palav. Teine võistluspäev Riias algab probleemideta. Esimene parkuur on noortele hobustele, arvestus Tabel C. Küsimusele, miks noortele hobustele tabel C, saan vastuseks, et Dainis Ozols soovitas tungivalt. Ozols, muide, ise võistleb sel nädalavahetusel hoopiski Peterburgis.. Noorte hobuste võidu võtab täna Burtnieki Lauris Vilde. Meie edukaimana on Margit Mägi Vegaga kolmas. Puhtalt sõidavad ka Heiki ja Windbreaker, ent rosetisaajate hulka sedapuhku siiski ei mahu.

Järgmisena on kavas väikese ringi teine sõit. Siinkohal ei saa mina ega paljud mu vestluskaaslased aru põhimõttest, miks peab väikese ringi teine sõit olema 150 cm. See on küll tõusva raskusega parkuur, kuid siiski. Mingil põhjusel on Riias see nii juba pikki aastaid. Rajaga tutvuma minnes ümbritsevad mind eestlased ja paluvad kohtunike kogult ametlikku luba tappa rajameister. Luba nad ei saa, kuid parkuur sellest paremaks ega halvemaks ei lähe. Hiljem astub ligi Andis Varna, kes mõeldes Kennethi piibupopsimise harjumusele küsib, et ega ma ei tea, mida see mees suitsetab, et selliseid radu projekteerib. Kenneth on seekord pannud rajale mitmeid absurdsusi ja seda kinnitavad tulemusedki. Rein näiteks võidab A Big Boyga, saavutamata maksimumpunkte, kuna ei hüpanud absurdse nurga alla jäänud Jokkerit, vaid selle alternatiivi. Eestlaste rõõmuks on teised Tiit ja Ultimus, kes koguvad 50 punkti 65-st võimalikust.

Tänase põhisõidu kõrgust alandatakse 10 cm ja nüüd on selleks 140 cm. Cinnamon ja A Big Boy ei stardi, hoides oma jõuvarusid homseks MK-etapiks. Rada pole seegi kord kerge ja 25-st startijast pääsevad ümberhüpetele vaid kolm, kelle hulgas tänavune vabariigi meister Ebbe-Liisa Sõnajalg Troojal. Ebbe ajab maha eelviimase ümberhüpete takistuse ja lõpetabki kolmandana. Kaks esimest kohta jäävad Valgevene sportlastele.

Kohtunikel on tööülesannetest tänaseks jäänud veel GP stardijärjekordade loosimine. Sarnaselt Ruilaga, lubatakse ka siin starti kahel hobusel. Hakkame varakult eestlastele pöialt hoidma.