Theo Timmermann tagas võiduga Mechelenis pääsu rakendi MK finaali

Käesoleva nädala esmaspäeval lõppenud Mecheleni suurvõistluse lõpetasid rakendisportlased oma MK-sarja kaheksanda etapiga. Hollandlased võtsid kaksikvõidu, parim oli Theo Timmermann.

Timmermann, kes tuli 2013.a. neljarakendite Euroopa meistriks ning samuti Madalmaade meistriks, lõpetas oma väga eduka aasta võiduga Mechelenis, millega tagas pääsu veebruaris Bordeaux`s toimuvasse karikasarja finaali. Esimeses voorus ajas Timmermann maha ühe palli, mis pani ta tugeva surve alla, kuna tegemist oli tema viimase võimalusega koguda MK punkte ning finaali pääsemiseks vajas ta kohta esikolmikus. Hollandlasel oli õnne, kuna kiiremad olid temast vaid neljakordne Mecheleni võitja Koos de Ronde ja ungarlane Josef Dobrovitz.

Kolme parima hulgas startis teises voorus esimesena Dobrovitz, kel tuli maha kaks palli. Timmermann seevastu läbis raja vigadeta, samas kui kaasmaalane Ronde eksis ühel maratonitakistusel. Nii oli võit kindlustatud ja koos sellega pääs finaali. Finaali uks paraku sulgus üle nelja aasta Dobrovitzile, kes platseerub hetkel seitsmendal kohal (finaalis osaleb kuus paremat) ja temagi etapid on lõppenud. Rakendispordis teatavasti jagatakse etapid kutsarite vahel, kes punkte koguvad, enne hooaja algust. Finaali on pääsu taganud veel hollandlane IJsbrand Chardon ning austraallane Boyd Exell. Viimane etapp on kavas jaanuarikuus Leipzigis.