Thomas Carlile & Upsilon võitsid Event Rider Masters 4. etapi

Thomas Carlile & Upsilon /Foto: Event Rider Masters

Möödunud nädalavahetusel, 7.-8- juulil, võitis Prantsusmaa paar Thomas Carlile ja Upsilon Barbury Horse Trials raames toimunud Event Rider Masters sarja 4. etapi.

Carlile ja Upsilon, kes võitsid Barbury Horse Trials ERM sõidu ka eelmisel aastal, asusid võistlust juhtima juba pärast koolisõitu. Küll aga jagati tulemusega 24,9 mp liidripositsiooni ameeriklanna Elizabeth Hallday-Sharp ja tema pikaajalise partneri Fernhill By Night’iga.

Järgmist päeva alustati takistussõiduga, mis muutis oluliselt esikümmet kui ainult seitse paari 37-st läbisid parkuuri vigadeta. Carlile’i ja Hallday-Sharp’i järel kolmas olnud inglane Oliver Townend Cillanbraden Evo’l, paar kes on senini ainult puhtaid parkuure ette näidanud, lisas takistussõiduga oma tulemusele lausa 20 mp ja langes seega favoriitide seast välja. Tema asemel tõusis puhta sõiduga kolmandaks samuti Suurbritannia sportlane Gemma Tattersall Pamero 4’l.

Gemma Tattersall & Pamero 4 /Foto: Event Rider Masters

Liz Hallday-Sharp ja Fernhill By Night tegid parkuuris ühe vea, lisades sellega oma tulemusele neli miinuspunkti ja langesid teiseks. Liidripositsiooni säilitasid Carlile ja Upsilon, kes läbisid parkuuri vigadeta ja jätkasid seega oma koolisõidu järgse tulemusega – 24,9 mp.

Pärastlõunal jätkati krossiga, mis tõestas taaskord, et rajameister Marc Phillips oskab sportlastele väljakutseid esitada, kui vanameister Andrew Nicholson lõpetas kukkumisega ja vähem kui 20 paari läbisid raja vigadeta. Sealjuures suutis ainult üks paar – Christopher Burton ja Polystar I – sõita normiaega, lõpetades võistluse kolmandal kohal. Ühtlasi tõusis Chris Burton tänu poodiumikohale Laura Colletti asemel sarja liidriks.

Gemma Tattersall ja Pamero 4 ületasid normiaega ainult neli sekundit ja tõusid seega teiseks, kui Hallday-Sharp ja Fernhill By Night langesid 9,2 mp-ga ületatud normiaja eest viiendaks.

Liidrid Thomas Carlile ja Upsilon ületasid aega vaid ühe sekundi ja säilitasid oma esikoha tulemusega 25,3mp.

Thomas Carlile & Upsilon krossil /Foto: Event Rider Masters

„Upsilon armastab Barburyt ja mina samuti. Ainult kolm võitu siin veel ja me oleme võrdsed legendi Andrew Nicholsoniga,“ kommenteeris Carlile, „Upsilon kaotas veidi enesekindlust Euroopa meistrivõistlustel, aga näitas Arville’s, et on selle tagasi võitnud. Ma arvan, et ta vajab veel paari kindlat sõitu sarnaselt tänasele enne kui mõtleme midagi suuremat ette võtta.“

Juba järgmine Event Riders Masters etapp leiab aset 14.-15. juulil Prantsusmaal, Pariisi külje all Haras De Jardy’s. Kõiki ERM sõite on võimalik nii live’is kui järgi vaadata nende kodulehel: https://eventridermasters.tv/