Tiheda uduloori varus jagati Veskimetsas harrastajatele karikaid

Laupäeval toimus Veskimetsa Ratsakeskuses juba 7. Tallinna RSK harrastajate karikasarja finaalvõistlus. Karikasarja üldvõitjateks said Helene Proover ja Noemi Tuvi.

Madalama arvestuse finaal sõideti kalenderplaanivälisena kõrgusel 70 cm. Sõidu võitis Kerttu Tammik (Tondi RSK) hobusel Sacharov jättes teisele kohale Helene Prooveri (MTÜ Viru Ratsu) ja Victoria ning kolmandaks Alice Laanemäe (Tallinna RSK) ja Boora. Karikasarja üldarvestuses võitis 41,5 punktiga Helene Proover (MTÜ Viru Ratsu). Kuigi Kadi Kokla (Hiiumaa RSK) ja Reedik Kivisoo (Saaremaa RK) lõpetasid karikasarja võrdsete punktidega, siis luges parem koht finaalis. Reedik finaalis ei startinud, seega parema koha saavutas Kadi Kokla, viies koju karikasarja II koha auhinna.

Kõrgemas arvestuses sõideti finaal ümberhüpetele kõrgusel 95 cm ja seal asusid võistlustulle kõik eeldatavad favoriidid. Põhiparkuuri läbis vigadeta 5 võistluspaari ning ümberhüpetel alles selgus, kes on tänavused karikavõitjad. Sõidu võitis Noemi Tuvi (Tallinna RSK) hobusel Windar, teiseks tulid Margit Lindre (Märjamaa SK) ja Ladoga ning kolmandaks Monika Sehver (Tallinna RSK) ja Pokemon. Üsna sarnaselt läksid jagamisele ka karikad. Võitis Noemi Tuvi (Tallinna RSK) 79,5 punktiga, teiseks tuli Margit Lindre (Märjamaa SK) 66 punktiga ning kolmandaks Mailis Timmi (Niitvälja RSK) 45 punktiga.

Tulemused: http://hobumaailm.ee/?page=37&m=7&y=2014&id=1450 ja https://ratsanet.ee/events/92

Ingrid Pruual