TIHS 2010 parima noorhobuse tiitli pälvis Wizzerd

Enne täna õhtust Marten Kuninga showprogrammi jõudis lõpule noorte hobuste kolm päeva kestnud minisari. Kodupubliku rõõmuks jättis parima noorhobuse tiitli Eestisse seitsme aastane täkk Wizzerd, kelle ratsanikuks Hanno Ellermann.

Finaalsõidu eel juhtis punktitabelit ühe võidu ja teise koha saavutanud Questa Victoria Thomas Kleisiga sadulas. Järgnesid väikeste vahedega Calina ja Kivisild ning Wizzerd ja Ellermann. Favoriitidest esimesena startis Kleis Questa Victorial läbides põhiparkuuri vigadeta. Seda saavutust kordasid ka Ellermann ja Wizzerd. Kivisild ja Calina ajasid kahjuks maha esimese takistuse tekitades olukorra, kus üldvõidule jäid pretendeerima kaks favoriiti kolmest.

Ümberhüpetel startisid Kleis ja Ellermann järjest. Sakslane sõitis minimaalsel rajal arvestatava tempoga. Kodupubliku õnneks suutsid Hanno ja Wizzerd Saksa võistluspaari ületada kiirema tempoga. Kahe võistluspaari vahele platseerus veel Rootsimaal elav iirlane John Hickey hobusel Camomill. Seega finaalsõidu esimene Ellermann-Wizzer, teine Hickey-Camomill, kolmandad Kleis-Questa Victoria.

Eesti võistluspaaridest jõudsid noorte hobuste finaalis auhinnalistele kohtadele veel kaheksandana Siim Sinijärv ja Viper ning kümnendana Katrin Pill ja Styling.

Hillar Talts