TIHS avapäeva põhisõidu võitis Michal Kazmierczak hobusega Apart

Tallinn International Horse Show esimese võistluspäeva peaala, kiirusele ja puhtusele peetud parkuuri kuni 140 sentimeetrit võitis Poola sportlane Michal Kazmierczak hobusega Apart, parim eestlane oli Oliver Karma.

TIHS avapäeva takistussõitjate viimaseks alaks oli 140cm kõrguste takistustega parkuur puhtusele ja kiirusele. Osalejaid oli 54, kellest kiireima puhta sõidu tegi poolakas Michal Kazmierczak hobusega Apart. Oma põhihobusel Que Pasa tegi poolakas samuti puhta sõidu, kuid kogus ühe karistuspunkti ületatud normiaja eest. Vahed kahe järgnevaga kujunesid aga üliväikesteks. Teise koha võttis Venemaa esindaja Vladimir Beletskiy hobusell Rocketman 2, jäädes poolakale alla 0.02 sekundiga, 0.01 sekundi jagu aeglasem oli ning soomlanna Roosa Mäkelä hobusega Virgin Express.

Eestlaste sõidud jäid tagasihoidlikeks. Parima eestlasena saavutas kümnenda koha Oliver Karma ratsul Vanco Z, kes läbisid raja puhtalt. Vigadeta sõidu tegid ka Renek Rosenberg ja Vinski TT, kes lõpetasid 12. auhinnalisel kohal. Gunnar Klettenberg ja Bettebalia ning Rein Pill ja A Brok tegid sõidud, mille aeg oleks andnud esikoha, kuid kahjuks kogus Klettenberg neli ning Pill kaheksa karistuspunkti.