Tihuse ülevaatusel esitleti 29 eesti tõugu noorhobust

Laupäeval, 22.märtsil toimusid Muhumaal Hellamaa külas Tihuse Turismitalu maneežis eesti tõugu noorhobuste jõudluskatsed.

Eesti suurimas hobusekasvanduses on üle 280 eesti hobuse. Ülevaatusele esitati 29 kahe kuni viieaastast noorhobust, peamiselt täkkude Laaser 833 E, Riinos 826 E, Vaks 696 E ja tema poja Viiruk 832 E järglaseid.

Hindamiskomisjoni kuulusid Aili Ige, Taimi Usin ja Andres Kallaste. Andres Kallaste arvates nägi komisjon uut kvaliteeti noorhobustel. Eriti jäid komisjonile silma täkkude Vaks'i ja Viiruk'i järglased. Hea tõutüübi ja kehaehitusega hobused näitasid tugevat,elastset ja hea rütmiga allüüre nii sammus kui traavis. Kindlasti on nendelt noorhobustelt tulevikus oodata ka häid tulemusi ponispordis.

Noorhobuste esitust oli jälgimas päeva vältel ligi paarkümmet pealtvaatajat. Sassi talu perenaine Malle Aava leidis, et esitatud hobuste seas oli mitmeid huvitavaid hobuseid, keda võiks tulevikus kasutada ka tema turismitalus. Hindajate arvates vääris katsete läbiviimise korraldus ainult kiidusõnu,tänud Tihuse Hobuturismitalu rahvale ja eriti Reedik Kivisoole.

Reedik Kivisoo

Protokolli saab vaadata siit: http://www.hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=3&y=2014&id=1378

Kertu Siigur / EHS; fotod: Krista Sepp