Tihusel peeti lumine rakendivõistlus

28. oktoobril toimusid Muhu saarel Tihuse Hobuturismitalus rakendispordivõistlused. Võistlejaid oli kokku kaheksa ning imeilusa talveilma saatel võisteldi kolmel alal.

4 osalejat oli välja panna korraldajatel Tihuse Hobuturismitalust, nendeks olid Katrina Lang, Keidy Jõgi, Mariliis Õunapuu, Katrin Kivihall. 3 võistlejat tuli kohale Haamse tallist – Helina Leppik, Lukreezia Kajak ja Roland Noormägi, ning üks Klepperi Varjupaigast – Bret Laanet.

Bret Laanet ja Eetika(Klepperi Varjupaik).Foto: Kristiina Veltmander

Keidy Jõgi ja Ringi ning Roxi ja Mariliis Õunapuu Tihuselt.Foto: Kristiina Veltmander

Võistlus koosnes kolmest alast: koolisõit, täpsussõit ja tünnidega kross. Eelmise aasta debüüt-rakendivõistlusel Muhus krossielemente sees ei olnud, kuid tänavu pidid osalejad läbima ka väikse maratoni, mis koosnes tünnidest ehitatud väravatest. Täpsussõidu ja krossi ajal olid emotsioonid kõigil laes, sest kiirused olid tunduvalt suuremad kui koolisõidus.

Kutsar Keidy Jõgi, groom Katrina Lang hobune Ringi.Foto: Kristiina Veltmander

Päeva kokku võttes jätsid võidu kodutalli Tihusele Katrina Lang ja hobune Rosetta, groomiks oli Keidy Jõgi, 2. koht läks Haamse talli kutsarile Helina Leppik, groomiks Bret Laanet, ning 3. koha saavutas Klepperi Varjupaigast pärit eelmise aasta võitja Bret Laanet hobusega Eetika, groom Helina Leppik.

Katrin Kivihall ja Raami.Foto: Kristiina Veltmander

Osalejate sõnul oli päev tore ja ilmaga vedas väga. Olenemata sellest, et maad kattis võrdlemisi paks lumevaip, olid tingimused vankritega sõitmiseks üllatavalt head.

Suured tänud tuleb osutada kõigile, kes seda toredat üritust korraldada aitasid, ning eriti s Anne-Maile, tänu kellele võistlus nii hästi organiseeritud oli. Osalejad jäävad ootama järgmisi võistlusi.

Foto: Kristiina Veltmander

Pilte võistlusest: http://fotoalbum.ee/photos/Keidyy/sets/1329823

Keidy Jõgi